Remmelga kaitsjad. Heiko Kruusi (HEIKO KRUUSI)

Ametnikud ei arvesta kodanike arvamusega, ettevõtjad on hoolimatud keskkonna vastu – kõik need argumendid on taaskord kõlanud ka Tallinnas Haabersti ristmiku ehitusele ette jäänu hõberemmelga kaitsmise kaasuse puhul.

Kui meenutada varasemaid vastandusi, eriti puudega seotud sündmusi, meenub esmajoones üle-eestilise kuulsuse omandanud hõlmikpuu juhtum, mille tõttu jäi sügaval Vene ajal ehitamata uus ooperiteater. Kui inimese rolli, siis meenub Tartu maantee 1 juhtum, kus päiksevalguse vähenemist kartva inimese väidetava protesti tõttu läks vett vedama kunstiakadeemia kõrghoone ehitus. Nüüd ehitatakse sinna büroohoonet.

Või siis Kalaranna liivaranna eest peetud kirglik võitlus. Või Rail Baltic. Viimatine, mereäärse Reidi tee juhtum on aga kohtusse jõudnud. Vähem kuulsaid näiteid ja petitsioone – teemal küll ühed ehitaks, aga teised kaitsevad – neid on pea igas külas ja igal tanumal. Kõik lihtsalt ei jõua lehte.

Üllatavalt pulbitsevaks on paisunud rahulikuks peetud eestlaste puhul suhtumise kirglikkus. Mõistetav – suured projektid, suured huvid, suur raha. Ja igal pool oma remmelgas ja selle kaitsjad. Raske on otsustada, kelle poolel on tõde, ja kas tõde on ühene. Aga üks on selge: iga suurema projekti, väiksemates kohtades ka väiksemate otsuse puhul kuluks need laiemalt läbi arutada küll. Ülbet kurtust võiks vähem olla. Aga närvilist protesti ka. Ühiskonnas on neid remmelgakujulisi sallimatusemõrasid juba küllalt.

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias