Värsked Tallinna uudised

Tallinna linnavalitsus tahab juba sügisest hakata pakkuma lasteaedades tasuta toitu (21)

Toimetas Aleksander Pihlak, 11. juuni 2017, 08:46
Taavi AasFoto: Martin Ahven
Alates 1. septembrist soovib Tallinna linn pakkuda kõigile Tallinna lasteaialastele tasuta toitlustamist, võimaldades lapsevanematel iga-aastaselt sadades eurodes kokkuhoidu, ütlesid Tallinna linnapea kohusetäitja Taavi Aas ja abilinnapea Mihhail Kõlvart täna ühisavalduses. 

Tallinna linnavalitsuse eesmärk on eraldada lasteaedadele 1,5 miljonit eurot toetust, millega saaks pakkuda lasteaedades kõiki toidukordi tasuta kuni käesoleva aasta lõpuni.

“Tegemist on sotsiaalse meetmega, mille eesmärgiks on kergendada lapsi kasvatavate vanemate koormust, “ ütles haridusvaldkonna eest vastutav abilinnapea Mihhail Kõlvart.

Kõlvarti sõnul on eelarveliselt võimalik juurutada tasuta toidu pakkumist lasteaedades juba uue õppeaasta algusest. Kui hoolekogud soovivad pakutavat menüüd  veelgi laiendada, on neil võimalik seda teha omafinantseeringu abil, lisades selle linna poolt makstavale toidutoetusele. 

Tallinna linnapea kohusetäitja Taavi Aas osutas, et tasuta lasteaiatoidu pealt hakkavad lapsevanemad sügisest kokku hoidma keskmiselt 35 eurot ühe lapse kohta kuus. Aasta lõikes ulatub kokkuhoid sadadesse eurodesse, kahelapselise pere puhul võib kokkuhoid olla üle 700 euro aastas.

“Vanematele, kes kasvatavad rohkem kui üht last, on lasteaiatoidust tulenev kulu kokkuvõttes päris suur koorem,” sõnas Taavi Aas. “On õiglane kui linn on lapsevanematega solidaarne, aidates reaalsete sammudega.” 

Aas ja Kõlvart mainivad, et Tallinnas on tasuta toit alates septembrist laienemas ka gümnaasiumiossa. “Võtame eeskuju Soomest, kus tasuta toidu pakkumine haridussüsteemis on saanud tavaks juba alates 1940. aastatest,” ütles Aas. 

21 KOMMENTAARI

v
Varsti on kõik tallinlased isiklikult sõltuvad keskerakonna 11. juuni 2017, 15:08
"toitvast käest" ja ilma omaenda mõtlevast peast. Sõltuvuse tekitamiseks loodud toitumisahel toimib kuigi kuritegelik Ristiisa on selle otsese niiditõmbamise juurest kõrvaldatud.
j
jajajaa 11. juuni 2017, 13:05
Miks seda ei tehtud kevadel või talvel miks sügisel? Aaa augusti kuu valimised!
Loe kõiki (21)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee