Jaanus Nõgisto, Yoko Alender ja Rein Rannap Ruja kontserdi pressikonverentsil (Stanislav Moshkov)

Esmaspäev tõi kõigile Eesti muusikasõpradele, aga tegelikult kogu ühiskonnale positiivse sõnumi, kui selgus, et ansambli Ruja algkoosseisu liikmed tulevad kokku, et esineda taasiseseisvumispäeval koos noorte muusikutega lauluväljakul kontserdiga „Eesti muld ja Eesti Ruja”.

Kontserdi toimumine on märk kahe legendaarse muusiku, Rein Rannapi ja Jaanus Nõgisto suurest leppimisest. Alles hiljuti näitas ETV uuesti Vahur Kersna 1999. aastal Rujast tehtud dokumentaalsaadet „Need ei vaata tagasi?“. Seda vaadates sai hästi aimu, et Rannapi ja Nõgisto vahelt on omal ajal väga suur must kass läbi jooksnud. Samas saates rääkis Nõgisto ka sellest, kuidas Tiit Haagmal õnnestus samuti tülis olnud Nõgisto ja Urmas Alender uuesti kokku viia.

Pinged loomeinimeste vahel on paratamatus, aga see, et suudetakse isegi aastatepikkuse tüli järel ühele lavale astuda, näitab kahe mehe vaimusuurust. Polegi tähtis, et kumbki ei tunnista avalikult, et on rahu sõlminud. Meeste põhimõte näib olevat see, et arusaamad võivad erineda, aga armastus on üks (muusika).

Eesti rokkmuusika kaks legendi on oma suure leppimisega teinud midagi, mis võiks olla meist igaühele igapäevases käitumises hea eeskuju. Näeb ju Eesti ühiskonnas väga palju ärapanemist ja võimuvõitlust kuni isegi vastase alandamiseni. Seda juhtub nii riigi kõrgeimal tasandil kui ka igapäevastes argitoimetustes. Tunduvalt vähem on Eestis ühisosa otsimist, koostööd ja lõpuks ka leppimist. Rannap ja Nõgisto on andnud siinkohal hea õppetunni. Kes on järgmised?

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias