Merkel nentis pärast Trumpiga kohtumiste: Euroopa peab ise hakkama saama. AFP/Scanpix (MIGUEL MEDINA)

Euroopa võimsaima riigi pea, Saksamaa liidukantsler frau Angela Merkel on tõesti vägev, ajalooline tegelane.

Kui ikka ütleb, et multikulti on surnud, siis surnuks see kuulutataksegi. Kui ikka ütleb, et kõik on teretulnud, kasvab euroliidu elanikkond mõne napi kuuga miljoni võrra.

Nüüd ütles ta pärast suureks saamisest unistava Ameerika Ühendiriikide presidendi mister Donald Trumpiga kohtumist, et edaspidi peab Euroopa omadega ise hakkama saama, sest Ameerikal on nüüdsest enda ja oma huvidegagi tegemist. Ning Euroopa teised vägevad nentisid: tõepoolest, nüüd peab vist hakkama Euroopa ühist kaitsevõimet tugevdama, kogu euroliitu tugevdama. Kui Trump oli varem öelnud, et makske oma NATO-arved, siis veel eriti liigutama ei tikutud.

Ehk Lääne-Euroopas, see tähendab Venemaast mõõdukalt kaugel, hakatakse enda eest muretsema ja ka meiegi muresid mõistma, kui Mutti Merkel on asjad selgeks teinud. Tugev Euroopa on muidugi Eesti huvides, kes me asume Saksamaa ja Venemaa vahelises tuulises koridoris.

Jääb vaid soovida, et Mutti midagi ka Eesti kohta ütleks, näiteks Eesti maksu-uuenduse kohta. Ehk siis jätab järjekordne ajutine valitsus mõned aktsiisid ja magusamaksud jõustamata. Kohalike autoriteetide jutt praeguse kursi hukatuslikkusest ei mõju, nagu näha. Kohapeal meil sellist Mutti't ei ole. Üks president tegi rolliproovi, aga ehmatati ruttu vait. Nüüd siis tulebki loota välisabile.

6 kommentaari

E
et  /   17:26, 2. juuni 2017
"Kohalike autoriteetide jutt praeguse kursi hukatuslikkusest ei mõju"
Kes need kohalikud autoriteedid siis on? Sinisokid ja hundu-ansipid?
:
:)  /   03:02, 3. juuni 2017
Mutt on ta t6esti ja peale selle seniilne mutt.
E
ein stasi spitzel  /   13:27, 3. juuni 2017
Saksamaad juhivad STASI taustaga "ossid".
I
Indrek2  /   19:43, 5. juuni 2017
See vanaeit viib Euroopa peagi kodusõtta, see on umbes inimpõlve küsimus.
E
Ehh  /   07:18, 21. juuni 2017
Meil on ju palgaline nn Mutti esindaja olemas, kui temal pole kaasmaalastele midagi arukat öelda, siis järelikult korraldusi Brüsselist pole tulnud.

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias