Enne skandaale rippus kõnealune, praeguseks kõrvaldatud loosung üleval, vaateplatvormi piirde küljes. (Robin Roots)

Peaministripartei valimisloosung, mis riputati äsja valitsushoone kõrvale kogu maailmale vaatamiseks, on viimaste tegusate päevade jooksul saanud hoopis erilisema tähenduse.

Peaminister pidi asuma tegutsema, kui kõik hakkasid rääkima, et NATO-eitajast minister peab lahkuma. Pealinna prügikorruptsiooni-kahtluse tõttu kinni võetud keskparteilasest aselinnapea kohta peab peaminister koos tegevlinnapeaga rääkima, et kahtlusalune peab ametist lahkuma. Kurbkoomiline: pärislinnapea istub kodus ja ootab kohut.

Rääkimata parteis kõrgetel kohtadel olevast nn kolmest õest, kes pidevalt Eesti-vastast juttu ajavad ning punaste nelkidega tegutsevad. Ja muudkui teevad seda rääkimise asja edasi, isegi kui esimees on nendega rääkinud.

Kõik see tuleb ajal, mil pärast esimehe vahetust valitsuse juhtparteiks saanud erakond on kuulutanud, et on uuenemise teel. Aga jah – valimised on tulekul. Kahjuks lubatud uuenemist ega ka kaugenemist Putini-Vene valitsusparteiga juba aastaid tagasi sõlmitud lepingust ei paista.

Ometi oleks praegu suurepärane ajend ja võimalus kogu mineviku ja tänaste päevade taagast lahti öelda, loobuda korruptantidest ning sovjettidest, nende tegudest ja juttudest. Pöörata uus lehekülg, asuda rääkima uusi jutte, tegema uusi tegusid. Eesti huvides, Eesti eest! Me jutud muutuvad ja teod muutuvad, võiks olla valimisloosung.

Aga – näis. Valimised on ikka tulekul.

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias