Kohalike omavalitsuste valimiste Keskerakonna esinumbrid Tallinnas (paremalt) Mihhail Kõlvart ja Taavi Aas. (Tiina Kõrtsini)

Keskerakonna linnapeakandidaat Taavi Aas tutvustas täna Lindakivi kultuurikeskuses erakonna valimisprogrammi lubadust suurendada vene lasteaedades eesti keele õpetamise mahtu. Keskerakonna programm näeb ühtlasi ette tagada linnaasutustes linnakodanike ja külaliste teenindamine lisaks eesti keelele ka inglise ja vene keeles.

Aasa sõnul tähendab see, et seal, kus vaja, tagatakse vastava keeleoskusega ametnike töötamine teenindussaalis, teatas Keskerakond pressiteates. “Eesti Vabariigi pealinnas on mõistagi kõigis asutustes eestikeelne teenindus. Kuid arvestades, et Tallinna külastab igal aastal sadu tuhandeid väliskülalisi ning linnas elab arvestatav osa venekeelseid inimesi, tahame seal, kus otstarbekas ja vajalik tagada teenuse nii inglise kui vene keeles,” ütles Aas.

Aasa sõnul on mitmes keeles teenindus suurtes teenindusettevõtetes tavapärane. "Mõistagi saab Tallinnas vene ja inglise keeles suheldud pangakontoris või toidupoes, samuti peab vene keelt kõneleval inimesel või linna külastaval turistil olema võimalik linnaga asju ajada," rääkis Aas.

Ta lisas, et see ei tähenda kahe- või kolmekeelset teenindust üle kogu linna ja kõigis asutustes. “Kindlasti ei ole praktilist vajadust inglisekeelseks teeninduseks sotsiaalkeskuses, vaid vaatame ikkagi asutuse kaupa ja hindame reaalset vajadust,” ütles Aas.

Lisaks kolmkeelsele teenindusele räägiti ka eesti keele õppe mahu  suurendamisest venekeelsetes lasteaedades. Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul ei toeta Keskerakond Reformierakonna mõtet panna kinni venekeelsed lasteaiad, küll aga tahetakse viia eesti keele õpe lasteaedades veel paremale tasemele. Selleks on juba ettevalmistamisel vastav pilootprojekt. “Igaüks mõistab, et emakeelne lasteaed on väga tähtis. Meie tagame heal tasemel keeleõppe vene lasteaedades juba täna, kuid näeme oma programmis võimalusi seda täiendavalt rahastada ja mahtu suurendada,” kinnitas Kõlvart.

Ta tõdes, et Reformierakonna ettepanek kaotada venekeelne lasteaed ei ole mõistlik lapse arengut ega ka tema tulevast keeleoskust silmas pidades. "Meie eesmärk on tagada parem eesti keele õpe, mida on tõepoolest võimalik teostada ning mis toob lapse arengule kasu, mitte kahju. Reformierakond soovib tekitada paraku pigem lihtsalt kõmu nagu EKRE, kes kutsub üles kaotama mittekodanike hääletamisõigust kohalikel valimistel. Need on loosungid, mis ei vii edasi,“ sõnas Kõlvart.

30 kommentaari

P
piisab omanike kelest,inglise keelest  /   17:04, 22. mai 2017
milleks enamat
A
agressori lepingupartner  /   17:22, 22. mai 2017
Hiiliv venestamine inglise keele varjus. Kõik, kes on tahtnud, on saanud eesti keele selgeks.
P
palju kära ei millestki  /   19:36, 22. mai 2017
ise sain lapsena vene keele lihtsalt selgeks ühe vene tüdrukuga mängides, õppida polnudki vaja ma ei saa aru milleks suur probleem, kui pea ei võta,siis ei saagi ühtegi keelt selgeks ja las ollagi nii.
Ä
Ärge suruge peale VENE keelt!  /   19:54, 22. mai 2017
"Ei!" vene keelele! Asutustes olgu EESTI keel ja ERANDINA inglise keel!
E
Ets   /   20:07, 22. mai 2017
Oleks ilus kui teenindus oleks kõikjal riigis kõigepealt eesti keelne nagu seadus ette näeb kui see on täidetud siis miks mitte ka mõnes võõrkeeles.
H
hapu  /   20:09, 22. mai 2017
Mis keeled need siis on? Eesti, soome ja inglise? Kui Kõlvart ise kui kodumaatu ja emakeeletu tegelane ei saa ühelgi juhul üle ega ümber keeleprobleemidest, siis otsigu endale sobivam amet, ta lihtsalt ei saa hakkama linna elu ( eriti hariduse!) korraldamisega.
K
kõik akadeemikud ja nende koolitatud kitsekesedki  /   20:29, 22. mai 2017
räägivad eesti keelt .
aga miks seltsimehed peavad meie lepingupartnereid agresssoriks ? Kas siin pole KAPO meestel natuke vaadata vaja?
Meie lepingupartnerid kaitsevad RAHU ja FREEDOMIT ja seda pidevalt tänitada ????
N
nüüd  /   20:34, 22. mai 2017
varsti kehtestab keskerakond teise riigikeelena vene keele, et aga saaks enne valimisi venelaste hääli püüda...
E
EESTLASTELE  /   20:36, 22. mai 2017
ÄRGE LASKE KESIKUTEL LAIENDADA VENE KEELE KASUTAMIST! Nõudke kõikjal AINULT EESTI keelt!
V
varsti  /   20:55, 22. mai 2017
tuleb jälle tagasi vana hea nõukaaeg-eestlastest ametnikel on kohustus osata ka vene keelt,kuid eesti keele oskus ilmselt kõigil vajalik ei ole.Praegugi ilmselt patsiendina Narva haiglas Eesti keelega hakkama ei saaks, ei suudaks end personalile mõistetavaks teha.Meie riigikeel on Eesti keel
K
kremlimeelne 5. kolonn  /   20:59, 22. mai 2017
Ratas ja kriminaalne keskerakond viivad ellu lepingut agressor putini parteiga? Selleks seda lepingut hoitaksegi nii suure ja armastusega Ratase külmikus.
J
Jah,   /   21:03, 22. mai 2017
Kõigepealt riigikeel -eesti keel, siis inglise ja soome keel.Välismaale tulev vene turist räägib ikka inglise keelt!
Siin elavad umbkeelsed õppigu eesti keel ära, ei pea nendaga vene keeles rääkima. Vene keel ei ole Euroopa Liidus kasutatav keel. Eesti on aga EL riik. See peaks juba ammu selge olema, kus riigis elatakse.
M
Mari  /   22:21, 22. mai 2017
"...samuti peab vene keelt kõneleval inimesel olema võimalik linnaga asju ajada..."? Mis see nüüd on!? Kui see ei ole venestamine, siis mis? Osade venelaste šovinism on piiritu. Aeg oleks harjuda, et siin on EESTI riik ja mitte enam NSVL-i vabariik! Kas kusagil mujal Euroopa riigis aetakse venelastega asju vene keeles? See et neid tänu okupatsioonile siia palju sisse veeti, ei pea tähendama, et põliselanikud neid ikka ette ja taha kummardama peavad. Eestil oleks ülim aeg ennast iseseisva ja väärika rahvusriigina kehtestada. Ja lõpetatagu iga-aastane mitme tuhande venelase juurdevool siia riiki. Teadlaste sõnul suudetakse võõrrahvast intergreerida kui neid ei ole üle 6-7%. Kas meil on veel vähe??? Ja tee Venemaale on vaba, seal saab kohe igal pool vene keeles asju ajada.
K
KÕLVART on ju korealasest emast  /   22:54, 22. mai 2017
ja eesti isast sündinud,miks ta seda vene keelt nii promob?
meie saime okupantide keeles kõnelda  /   23:02, 22. mai 2017
eestlaste ajutegevus on andekam,eestlane saab kõik keeled selgeks,aga okupante me kummardama ei pea.nõuka ajal diskrimieeriti väga eestlasi,ka isiklkult mind ennast.miks peaks me neile pugema,nad ju vihkavad meid.
O
oudki loone ja ivanova on kõige nahaalsemad  /   23:05, 22. mai 2017
tüübid ko toomega.kolige kodumaale,midia te siin lautate.
E
EESTIS on EESTI keel!  /   23:13, 22. mai 2017
Eestis olgu KÕIKJAL EESTI keel! Kes eesti keelt ei oska - see rääkigu INGLISE keelt, ka VENELASED!
Vene keele kasutamist tuleb igal pool PIIRATA, mitte aga laiendada!
A
aitab nendest vinguvatest  /   23:15, 22. mai 2017
venelastest ja nende ees pugemisest,see on meie ma ja nad võiksid kodumaale minna,misa nad laiavad võõras riigis ja pealegi reetlikud erakonnd ja toom,loone ja ivanova on riigivaenulikudd inetud naised.,Las hakkavad nõudepesiaks,või lähevad kodumaale tagasi ja kiiresti.
S
SaSS  /   01:30, 23. mai 2017
Ei pea Narva minema. Ka Tallinna haiglates kulub suhtluskeelena vene keel marjaks ära, eriti madalama haiglapersonali puhul.
A
ain  /   04:23, 23. mai 2017
miks on laulud ingliskeelsed ja vene keelsid ei tohi olla? kas ameerika on nüüd siis see vägevam kui oli venemaa? maailma suurim söjard on ameerika!!!!
T
Triin  /   07:02, 23. mai 2017
Ameerika ei ole meid okupeerinud---küll aga Venemaa. Eesti Vabariigi Põhiseaduse vastavad peatükid käsitlevad eesti keele ja kultuuri kaitset. Miks Keskerakonna poliitikud ja ka sotsid eiravad ja kuritegelikult rikuvad neile pandud kohustusi---nad ise on ju RK saades tõotanud Põhiseadust täita, ? Kas sellistel inimestel on õigus poliitikas üldse kaasarääkida. Tallinnas käib räige venestamine ja surve Venemaalt siiatrüginutele elamislubade lahkelt jagamine läheb samasse ritta. Nn. "Ärimehed" kasutavad poliitikute kahenäolisuse ära ja suruvad vene keelt peale. Kas tõesti peavad taas tõusma aus intelligents koos eestlastega oma keele kaitseks, et kahenäolised juudased meid ei aitaks hävitada. Eriti alatu on keskide tegevus okupatsiooni põlistamisel.
L
lugege...  /   07:26, 23. mai 2017
venekeelset "Postimeest", kus linnapeakanditaat Aas , nägu peas peeretamas, teatab venelastele rõõmusõnumit, et eesti keelt polegi enam vaja õppida, sest Keskerakond TAGAB venekeelse teeninduse. Vähemalt on see nüüd otseselt välja öeldud, ei mingit keerutamist enam, on alanud avalik venestamine. Kuna eesti noor vene keelt ei oska, siis on selge, et nüüd algab juba avalik eestlaste väljatõrjumine tööturult pealinnas, mis tegelikult pole enam pealinn, vaid vene slumm--reklaam vene keeles, teenindus vene keeles, bussides teated ja muusika vene keeles, haiglates abi vene keeles----nii, et Eestis ongi Stalin võitnud. Kui nüüd ikka jääb IRL sellesse eestit hävitavasse valitsusse, siis neame teid igaveseks ära, kui reetureid.
M
molly  /   08:39, 23. mai 2017
Kõlvart venekeelseid lasteaedu kinni ei pane, aga eestikeelseid koole on kohe varmas kinni panema. Meenutagem eelmisel aastal Merekalda Põhikooli sulgemist. Aastaid ootas see kool (Varem oli selle kooli nimi Lasnamäe Üldgümnaasium) remonti, asjatult. Juhatajale öeldi, et kui Keskerakonda astud saad remondi. Juhataja ei astunud.Aga muidu raha ei olnud. Eelmisel kevadel tõmmati koolile vesi peale ja leiti kohe mitmeid miljoneid ,et selle kooli asemel ehitada uus Vene lütseum.
A
ain  /   08:47, 23. mai 2017
miks on linnavalitsuses mitte-eestlased???kas Tallinn on eesti linn vöi venemaa osa???
K
kas  /   09:31, 23. mai 2017
Ratas ja tema valitsus veeretab meid kraavi.
E
EESTLASED---  /   09:43, 23. mai 2017
---TÕUSKE ÜLES OMA KEELE, KULTUURI JA KODUMAA KAITSEKS. REETURITEST KESKERAKONDLASED KOOS SOTSIDEGA HÄVITAVAD MEIE RIIGI.
S
setu  /   15:16, 23. mai 2017
Tahan setu keelt!
T
Tõesti  /   15:31, 24. mai 2017
ENSV KGB ülema Kortelaineni tütar jälle kõrges ametis.
N
nojah  /   18:42, 24. mai 2017
Mikä se kolmas kieli on- ruotsi`?
J
Jee  /   07:42, 31. mai 2017
Mingi kalmõki segu wã

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias