Kiievis toimunud Eurovisioni lauluvõistluse võitis portugallane Salvador Sobrali ballaadiga „Amar Pelos Dois”. (AFP / Scanpix)

Traditsiooniline Eurovisioni lauluvõistlus, „Euroopa lemmikuim tele-show”, toimus juba 62. korda.

Kui möödunudaastase Eurovisioni üldtaset võis tublisti kiita, väljaarvatud Eesti ja Läti puhul, siis nüüd kujunesid asjalood pigem vastupidi. Riikide tase oli ootamatult nigel ning erksalt sätendavaid pärle kuskilt vastu ei vaadanud. Jah, iseenesest heapoolseid lugusid leidus parimal juhul kusagil neljandiku jagu, kuid ühelegi neist otseselt pöialt hoida ei osanud.

Paljude jaoks oli Rootsi (Robin Bengtsson „I Can´t Go On”) taas suurfavoriit, kuid ega seegi kujutanud endast midagi erilist, vahest natuke elektroonilisem, mingis mõttes põnevama rütmiga.

Täiesti uskumatu ja masendav, et Koit Toome ja Laura ei suutnud ennast „Veronaga” poolfinaalist lõppvõistlusele vinnata! Isiklikult pean nende ballaadi kordades paremaks, kui täiesti igavat ja halli, olgugi et kõigist teistest kardinaalselt erinenud Portugali võidulaulu.

Ja üldse, kerge liialdusega võib-olla – „Eesti laulul 2017 ” kõlas rohkem mõnusaid lugusid kui Eurovisioni finaalis Kiievis!

Mida arvata Eurovisioni nn humoorikatest vaheklippidest? Kohati täiesti okei, kohati täiesti jubedad. Eriti Vera Serdjuzka – või mis selle sealmaal popi tobeda (pervo)klountegelase nimi nüüd ongi – pingutatud veiderdamine. Tema naljad võiksid peale minna ehk ainult kohalikele „kolhoosnikele”, mitte Euroopa publikule!

8 kommentaari

M
Mulle  /   20:31, 18. mai 2017
küll ei tundunud Portugali laul igav ja hall, ikka vägagi vastupidi - kuulama ja eriti vaatama ahvatlev.
Ü
Ütleks  /   22:31, 18. mai 2017
et Portugali laul meenutas Valgret.
K
Karlutt  /   23:05, 18. mai 2017
Kui kõrvakuulmine on detsibellidega tapetud, siis ei pruukinud tõepoolest kuulda ning Portugali lugu jättis arvustajate halli ja igava mulje. Portugal tuletas taaskord meelde, et laul ei ole vaibakloppimine, võimlemispidu või uusaasta saluut. Laul, see on meloodia ja sõnad. Muusikakriitikule teadmiseks, et laul on kena siis, kui seda kannatab ka pianos kuulata. Portugal tõestas seda.
P
Portugali laulu...  /   07:37, 19. mai 2017
Kuulata võis, silmad kinni!Aleksander Rõbak esitab seda laulu nii hästi, et võib ka silmad lahti olla!
M
minugi poolest...  /   13:01, 19. mai 2017
olgu madal või kõrge, ma ei vaata seda tilulilutamist juba ammu. Nagu missivalimine, mis kestis ka aastaid ja lõpuks kadus see meie vaateväljast, ehk kuskil veel tehakse seda. Ega see euroluulutamine ka kaua kesta. Nagu öeldakse, pidu katku ajal. Ungaris käib sõda ja mõned arvavad et võivad laulda.
  /   13:23, 19. mai 2017
Võrreldes Eesti looga oli Portugali laul ja esitus väga hea.
R
R  /   16:20, 20. mai 2017
Portugali laul oli lahe ja armas, seda suudan kas või iga päev kuulata ja sellepärast see ka võitis. Kui Verona lugu tuleb, vahetan kanalit. Võitmiseks ei ole vaja Swaroski kristalle jauhket kleiti, vaid lahedat lugu!
L
lõpuks  /   15:39, 24. mai 2017
käis Laura seal ära ja saame kleidilauludest lahti.
(tean-tean, ta on seal juba käinud :)

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias