2
fotot
Tartu Elektriteatri mullusuvine kinoseanss Annelinnas, kus näidati filmi „Tüdruk läheb öösel üksi koju”. (Helena Pass)

Tuleva nädala teisipäeva õhtul näitab väärtfilmide linastumistele keskenduv Tartu Elektriteater oma senises kodus Tartu Uues Teatris Aki Kaurismäki värsket filmi „Teispool lootust”.

Just see film jääb viimaseks, mida Tartu Elektriteater Tartu Uue Teatri majas näitab. See aga ei tähenda, et Eesti üks ägedamaid kinosid paneks pillid kotti. Vastupidi, kohe algab Elektriteatri suvehooaeg ning samal ajal otsib kino endale päris oma maja.

Tartu Elektriteatri juht Andres Kauts räägib, et juba viis aastat tagasi Uude Teatrisse kolides oli selge, et ühel hetkel ei mahu teater ja kino enam ühte majja ära, sest tegemist oli kahe noore ja kasvava organisatsiooniga. „Nii leppisimegi natuke aega tagasi sõbralikult kokku, et nüüd on aeg kätte jõudnud. On ju selge, et teater tahab rohkem teatrit teha ja meie tahaksime rohkem kino näidata. Praegu näitame kino ainult kaks päeva nädalas. Nii see otsus sündis,” selgitab Kauts.

Juba mõnda aega on Tartu Elektriteater tegelenud päris oma maja otsingutega. „Otsingud lähevad väga rahulikult. Katsume olla pingevabad, selle asemel, et praegu kiiresti rapsida, on tähtsam leida endale pikaaegne hea kodu,” räägib Kauts. Tema sõnul kinotegemiseks Tartu linnas häid kohti väga palju just tühjalt ei seisa. Teisalt on mingid teoreetilised võimalused siiski olemas. „Praegu peame läbirääkimisi, aga lõplikku kodu pole me veel leidnud,” tõdeb kinojuht, et jätkatakse otsingutega.

Siinkohal pöördubki kinojuht kõigi tartlaste poole: kui kellelgi on pakkuda kinosaaliks sobivaid ruume või mõtteid, tasub ideed kindlasti välja käia Tartu Elektriteatri tegijatele. Kinotegijad on linlastelt juba saanud vihjeid tühjalt seisvatest võimalikest kinokohtadest.

Kas seda hirmu ei ole, et sügisest Elektriteater enam filme ei näita? „Oleme ikka optimistlikud ja kindlasti näitame sügisel edasi, olgu siis ajutises kohas või juba päris omas kodus,” vastab Kauts.

Nagu juba mainitud, on järgmisel nädalal Tartu Elektriteatri jaoks käes olulised hetked. „See on väga sümboolne, ühe ajastu lõpp. Väga paljud tartlased elavad meile kaasa ja loodan, et järgmisel nädalal tuleb Elektriteatrisse palju rahvast,” loodab Kauts.

Esmaspäeval kell 19 näeb Elektriteatris Ceyda Toruni dokumentaalfilmi „Kedi”, mis räägib Istanbuli tänavakassidest. Lõpufilmiks oleva Aki Kaurismäki „Teispool lootust” eest pälvis soomlasest vanameister Berliini filmifestivalil parima režissööri Hõbekaru. Kaurismäki nukker komöödia on sadamalinnade triloogia teine film, mis vaatleb elu ja ühiskonda väikese inimese tasandilt.

Kuigi suvel pühendab Elektriteater üksjagu aega oma maja otsingutele, saavad tartlased nautida välikino seansse. Juba järgmise nädala algul avalikustab Elektriteater oma suveprogrammi, praegu käib veel osade kohtade jaoks kinnituse hankimine.

Üks on selge, uue kohana näitab Elektriteater sel suvel kino ERM-i juures ja kindlasti on plaanis filme näidata Karlovas. Elektriteater näitab suvel välikino ka väljaspool Tartut ning kino juhi Kautsi sõnul on muidki mõtteid. Tasuta seansside kõrval korraldatakse ka tasulisi seansse.

----------------------

Kino, mis ajab oma asja

Kino eestvedajad Elo Vilks, Mihkel Salk ja Andres Kauts Uue Teatri saalis, kus näeb tuleval nädalal viimast korda Elektriteatri kinoseanssi (Aldo Luud)

Äsja avas Apollo Kino Lõunakeskuses Euroopa tehnoloogiliselt moodsaima kinokeskuse ning tuleva aasta oktoobris avab Forum Cinemas Eedeni keskuses samuti kinokeskuse.

Kinotandril on seega oodata kõva konkurentsi. Kuidas väikekino Tartu Elektriteater sellises olukorras ennast tunneb? „Tunneme end päris turvaliselt, sest ajame üksjagu teist asja. Keskendume sellele, et näidata head programmi ja teha seda veel laiema haardega. Tööpõld ei saa otsa niipea,” vastab Kauts.

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias