Huvitavat ja omapärast mööblit leiab ka teise ringi poodidest. (Mati Hiis)

„Kuna ruumi kuju ja suurus dikteerivad sageli optimaalse sisustuse, on mööbli paigutus toas väga oluline,” kinnitab K-Rauta sisekujundaja Merike Hirvoja ja annab järgnevalt nõu, mida koju uut mööblit hankides silmas pidada.

Elutuba on kodu keskne ja tihtipeale ka suurim ruum. Elutuba täidab mitut eesmärki, siia kogunevad pere ja sõbrad, see on koht kus vaadatakse telerit, siin on hea lõõgastuda ja muusikat kuulata. Jaota elutuba sektoriteks vastavalt oma pere vajadustele. Mööbli paigutusega võib luua tsoone, mis ruumi meeldivalt tükeldavad ja privaatsust loovad. Tihti on kodudes probleemiks diivani paigutus. Kindlasti ei ole diivani koht ruumi keskel, diivan on selleks liiga massiivne. Veendu, et väljavalitud diivan ikka koduuksest sisse mahub. Hea nipp on kleepida põrandale ühepoolse teibiga diivani mõõdud ja kuju, et saada aru, kui suure osa toast diivan enda alla võtab.

Diivan võiks olla seina ääres ja istudes võiksime näha pigem aknast välja kui koridori. Samuti tuleb diivan asetada vähemalt 30 cm kaugusel küttekehast, kuna kuum õhk kahjustab diivani katet. Teleri koht on hämaras ja lugemisnurk või kodune töökoht pigem päevavalguses.

Magamistoas hoidu liigsest mööblist

Magamistuba on tavaliselt võõraste eest varjatud paik. See, mis meeleolus me uut päeva alustame, võib mõjutada tervet päeva. Magamistoas domineerib loomulikult voodi. Kõige olulisem on leida voodile õige ja otstarbekas asukoht. Seejärel saab paika panna teiste mööbliesemete asukoha ja mõõtmed. Kui keskmise suurusega magamistoas asub kaheinimese voodi, ei jää tihti liikumiseks üldse ruumi. Väikest ruumi planeerides on võimalused üsna piiratud. Kui lükata voodi nurka, võib võita pinda juurde, ent ühele kahest muutub voodisseronimine ebamugavaks ning ka voodipesu on raske vahetada. Öökapi funktsiooni võib täita voodi külge kinnitatud riiul või seinaorv. Voodi suurus ja kuju peaks olema proportsioonis ruumi mõõtmetega ning jätma piisavalt käiguruumi. Kui magamistuba on väike, on parem valida väiksem voodi. Näiteks selline, millele mahub madrats mõõtmetega 140 x 200 cm. Samuti ei tohi voodi takistada kapiuste ja sahtlite avamist.

Kapid ja garderoobid tuleks sisustada võimalikult ruumisäästlikult. Samuti võib väikeses magamistoas kasutada ära voodialust pinda. Ratastel liikuvad või sisseehitatud suured sahtlid võimaldavad sinna paigutada palju esemeid, mida ehk iga päev vaja ei lähe. Hoiduma peaks magamistoa ülemöbleerimisest, sest see tekitab rahutu tunde ja toas on raske lõõgastuda. Õige voodi valimine on poolik tõde. Ülioluline on kvaliteetne ja hea madrats, mis on eelkõige investeering iseendasse, oma tervisesse ja heasse tujusse.

Elutuppa või magamistuppa mööblit soetades pea meeles:

* Uue mööbli valimisel võta lähtepunktiks ruumi kuju ja mõõtmed, mööblieseme funktsionaalsus ja mugavus. Stiili valimisel lase oma maitseeelistustel vabalt kujuneda, kuid arvesta oma kodu eripära ja pere elustiiliga, et lõpptulemus mõjuks terviklikult. Ainult nii jõuad kodu kujundamisel loomupärase ja soovitud tulemuseni.

* Mööblipoodi minnes võta kaasa toa mõõdud ja fotoaparaat või tee nutitelefoniga soovitud esemetest pilte ja konsulteeri müüjaga, samuti küsi kanga- ja materjalinäidiseid.

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias