Värsked Pärnu uudised

„Saja-aastane öö” kergitab saladuseloori 

LL, 11. mai 2017, 16:33
Rahvatantsuansambel Kajakas astub üles vabaõhulavastuse „Saja-aastane öö” esitluskontserdil. Foto: MAILIIS OLLINO
Tuleva aasta augustis etendub Vallikääru aasal vaatemänguline vabaõhuetendus „Saja-aastane öö”, mis on pühendatud Eesti sajandale sünnipäevale. Sel laupäeval toimuval kontserdil kergitavad korraldavad veidi saladuseloori, mida suurejoonelisel vabaõhulavastusel oodata võib.

13. mail kell 18 tutvustatakse Pärnu kontserdimajas suurejoonelist vabaõhulavastust, mis tuuakse rahva ette 2018. aasta 18. augustil õhtupimedal Vallikääru aasal Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul.

Rahvamuusika ja -tantsu uusloomingu esitluskontserdil tulevad esitamisele uued rahvamuusikatöötlused, mis on inspireeritud Pärnumaalt pärit pillilugudest, lauludest või laulumängudest. Samuti saab näha muusikalugudele loodud täiesti uusi tantse. Kontserti juhivad Arabella ja Ago Anderson. Tantsivad rahvatantsuansamblid Kajakas, Tuurit-Tuurit, Torbikud Tartust, Tuuletallajad, Meie Valla Eided, Vallatud Kurvid Tamsalust, Vallatu Auto, Kirmas, Sassis Sussid, Kanarbik ning Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia tudengid. Muusikutena astuvad üles Kätlin Mägi, Ants Säde, Indrek Pinsel, Johannes Ahun, Ansambel Kihnu Poisid, ansambel Parimad Sõbrad, Suits ja Kool, Trio Kolm ja Judith Parts.

„Saja-aastase öö” lavastaja on Kaili Viidas ja kogu ettevõtmist juhib Pärnumaa rahvakultuuri keskselts, kes tegi uute lugude ja neile seatud tantsude saamiseks konkursi. „Saja-aastase öö” korraldusjuhi Kati Põldotsa sõnul koguti lavastuse jaoks palju huvitavat ja eriilmelist materjali. „Kontsert tuleb põnev,” kinnitas ta. „Kokku on meil 13 pärimuslugu ja žürii arvas, et neid kõiki kasutatakse uues arranžeeringus või seades. Tantse on praegu 11, aga see ei ole piisav, tantse peab juurde tellima. Teeme sihtpakkumise koreograafidele,” rääkis Põldots. 11 tantsu on tema sõnul vähe ka seepärast, et koreograafe inspireerisid sarnased lood, näiteks on ühele loole tehtud neli tantsu. „Tantsud on väga eriilmelised, isegi žürii ei tajunud kohe, et tegu on sama looga,” lisas ta. Nii tekkis mõte lavastusse sisse põimida, et lugu küll kordub, aga tants on erinev.

Žürii on oma otsuse teinud ning konkursi võitjad avalikustatakse, preemiad antakse kätte esitluskontserdil. Publik saab samuti hääletussedelid, et oma lemmikutele hääl anda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee