Värskemad linnauudised

FOTOD | Luigepaar tegi endale Õismäe tiigil pesa (4)

Liis Vaksmann, 4. mai 2017, 15:31
Luiged Õismäe tiigis Foto: Alar Truu
Tallinna Õismäe tiigile on üks luigepaar otsustanud rajada endale pesa.

Keskkonnaameti looduskaitse peaspetsialist Tõnu Talvi toob välja, et inimesed peaksid luiged rahule jätma ja nendele mitte tähelepanu pöörama. "Samuti ei ole nende pesale mõistlik paarikümnest meetrist lähemale minna. Lindude elutegevust saab edukalt jälgida ka eemalt," juhib Talvi tähelepanu ja toonitab, et tiigil pesitsema asunud luiged lisasöötmist ei vaja.

Selle tagamiseks toob Talvi välja, et tiigi äärde tuleks üles panna inimesi hoiatav silt. "Üks lahendus oleks linnavalitsuse vastutavatel teenistustel paigaldada õnnetust ja rumalat käitumist ennetavad teabekandjad."

Ka MTÜ Eesti Ornitoloogiaühing on inimeste liigsest uudishimust lindude vastu mures. "Oletan, et see asi väljub kontrolli alt kui lindudel pojad tulevad. Siis läheb nunnumeeter põhja ja inimesed hakkavad neid käest toitma. Linnud muutuvad nii aga sõltuvaks ja sügisel ei taha enam ära minna," kommenteeris ühing Õhtulehele. "Teine asi on see, et kui need pojad on väljas, siis linnud võivad poegi kaitstes agressiivseks muutuda. Tulla pesast välja, susistada ja kael õieli inimestele lähemale tulla. Siis ei tohiks väikelapsi lindudele lähedale lasta."

Kristina Zotejeva Tallinna Keskkonnaametist tõi välja, et veelindude toitmist taunivad tahvlid paigaldati Õismäe tiigi juurde juba aastate eest, kuid ikka leidub inimesi, kes linde toidavad ning lubas, et Tallinna Keskkonnaamet paigaldab pesa piirkonda tahvlid, mis suunavad inimesed pesast eemale. "Loodame, et inimesed suudavad oma uudishimu talitseda ja väldivad pesa läheduses viibimist ning linnud saavad rahulikult pesitseda," rääkis Zotejeva.

4 KOMMENTAARI

õ
Õismäelane 4. mai 2017, 21:23
Olete te käinud seal tiigi ääres? Seal pole võimalik eemale hoida, kuna tee viib sealt kõrvalt kohe läbi.
Kuna se epilt tehtud on? Eile õhtul oli pesa tühi kuigi paar päeva varem istus luik ilusti pesas ja ie lahkunud sealt.
l
Loodetavasti 4. mai 2017, 17:40
jätkub inimestel mõistust neid mitte torkida.
Loe kõiki (4)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee