Linnaleht

Tartu jooksumaraton saab noortele mõeldud distantsi 

Pille-Riin Saarse, Tartu maratoni klubi, 27. aprill 2017, 17:27
Lastejooksud on alati arvuka osavõtjaskonnaga, kuid just üleminek pikematele distantsidele võib olla noortele probleemiks. Siin tulebki appi uus, viiekilomeetrine jooksudistants.  Aldo Luud
Tänavu aset leidval 35. Tartu jooksumaratonil on kõikidel spordihuvilistel noortel võimalik joosta lisaks lasteüritustele ka põhiürituste hulka kuuluval lühemal, viiekilomeetrisel distantsil.

Lisaks algab 7. mail peetava Tartu jooksumaratoniga ka meeleolukas katsumus noortele – linnamaraton Challenge.

Kui eelmisel aastal osales Tartu jooksumaratoni lasteüritustel 3500 last, siis sel aastal loodetakse jooksurajal näha veelgi enam lapsi. Seda lihtsal põhjusel: noored on meie tulevik. Laupäeval, 6. mail toimuvad lasteüritused on tasuta ning finišis saavad kõik lõpetajad medali, diplomi ja väikese auhinnakoti. Osavõtjate vahel loositakse välja mitmeid auhindu 35. Tartu jooksumaratoni koostööpartneritelt.

Kõik noored, kes vanuse tõttu justkui ei kvalifitseeru enam lasteüritustele, kuid kelle jaoks kümme kilomeetrit on liiga pikk maa, on aga oodatud osalema põhidistantside hulka kuuluvale viiekilomeetrisele jooksule. Uus distants on võrreldav hüppelauaga lasteürituste ja põhidistantside vahel. Mõeldud on lisaks ka seenioritele ja neile inimestele, kes ei soovi pikka vahemaad läbida. Igaühele leidub midagi. Tartu jooksumaratonile lisanduv viiekilomeetrine distants siiski ei kuulu Tartu Maratoni Kuubiku sarja, seega punkte selle läbimise eest ei jagata.

Liis (14) registreeris end viie kilomeetri distantsile just seetõttu, et tunda, kuidas on osaleda nii-öelda päris maratonil. Varasemalt on ta osalenud Tartu Maratoni lasteüritustel. „Minu arust on viiekilomeetrine distants hästi hea, sest see on parem võimalus nendele, kes ei taha nii palju joosta ning kes on jooksmises alles algajad,” rääkis Liis.

Neiu sõnul tal jooksule minnes otseselt eesmärke ei ole. „Tahaksin lihtsalt kohale minna ja vaadata, mis tunne on,” ütles ta. Liis enda sõnul suuremat trenni distantsiks valmistumiseks ei tee, vaid käib lihtsalt vahepeal jooksmas.

Lisaks viie kilomeetri jooksule leidub Tartu maratoni klubi ürituste seas veelgi magusaid pärle noortele: Jooksumaratoniga algava Challenge’i linnamaratoni võistkondi ootavad poole aasta jooksul põnevad vaheetapid, kus tuleb täita erinevaid spordi- ja liikumisega seotud ülesandeid ning kajastada neid videote, galeriide või kirjalike blogipostituste kujul. Kogu kampaania kolm paremat tiimi, kes selguvad hääletustulemuste alusel, pääsevad 7. oktoobril toimuvale Tartu linnamaratonile ning saavad ka auhinnad.

Tartu maratoni klubi turundus- ja kommunikatsioonijuhi Tanel Rungi sõnul peaks selline väljakutse olema noortele igati jõukohane ja huvitav, eriti arvestades asjaolu, et oma tegemisi peab kajastama sotsiaalmeedia kanalites. „Põnevad väljakutsed vaheetappide näol, säravad auhinnad sotsiaalmeedia ja liigutamise eest – usun siiralt, et see võiks noortele meeldida,” ütles Rungi.

Ka 5. mail toimuv Heateo jooks Tähtvere spordipargis paistab sel aastal silma registreerunute noore ea poolest – keskmine osaleja vanus on 15 eluaastat.

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee