Värsked Tartu uudised

Kas Tartut ootab ees kinosõda? 

Linnaleht, 27. aprill 2017, 17:26
Tänu uutele kinosaalidele (pildil Apollo Kino), avarduvad tartlastest kinosõprade võimalused. Foto: Aldo Luud
Sel laupäeval avab Apollo Kino Lõunakeskuses Euroopa tehnoloogiliselt moodsaima kinokeskuse, tuleva aasta oktoobris avab Forum Cinemas aga Eedeni keskuses samuti kinokeskuse.

Laupäeval uuenenud Tartu Lõunakeskuses avatav Apollo kino on firma esindajate sõnul Euroopa tehnoloogiliselt moodsaim kinokeskus, mille avamisse on investeeritud 2,5 miljonit eurot.

Esmaspäeval teatas Baltimaade juhtiv kinokett Forum Cinemas, et rajab tipptehnoloogia ja ajakohase sisustusega kino Tartu Eedeni keskusesse, mis avab uksed 2018. aasta oktoobris. Kinokeskuse hinnaks saab samuti nagu Apollo Kinol olema 2,5 miljonit eurot.

Forum Cinemase Baltikumi tegevjuhi Kristjan Kongo sõnul tuleb Eedeni keskuse kino viie saaliga, kogupinnaga 1800 m2. „Kavandame Eedeni keskuse kinno rajada põhjamaise kontseptsiooniga Scape saali, mis on toonud Eesti kinomaastikule täiesti uue filminäitamise kvaliteedi – seda nii tipptasemel pilditeravuse ja helisüsteemi kui ka mugavuse näol,” ütles tegevjuht Kristjan Kongo ning lisas, et seni ainsana Eestis, Tallinna Coca-Cola Plaza kinos on Scape saal end igati õigustanud ning väga hästi filmisõprade poolt vastu võetud. Scape kontseptsiooni kasutatakse edukalt ka naabrite Soome ja Läti kinodes.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee