Värsked Tallinna uudised

Tallinna uued bussid toodavad pidurdades elektrit (27)

Daniel Veinbergs, 25. aprill 2017, 15:37
Uued bussid Vabaduse väljakul.Foto: Martin Ahven
Täna esitles Tallinna Linnatranspordi aktsiaselts Vabaduse väljakul viitekümmet uut bussi, mis peagi Tallinnas teenindama hakkavad. Näiteks asendub hübriidbussidega Kopli-Mustamäe suunaline trolliliiklus ning mitmed teised Tallinna bussiliinid.

Uued bussid Vabaduse väljakul.Foto: Martin Ahven

Kuigi välimuselt on uued bussid identsed vanadega, peituvad kasutegurid ühissõidukite sees. Näiteks on busside hübriidmootorites kasutatud uut tehnoloogiat, mis säästab kuni 40% rohkem kütust võrreldes tavaliste diiselbussidega. Sama protsendi võrra väheneb ka süsihappegaasi ning muude saasteainete eraldumine keskkonda. Ühtlasi on paranenud busside akud. Näiteks on juhil võimalik pidurdades bussi akut laadida. Pidurdamisel toodetud energia kulub kohapealt kiirendamiseks, mis tähendab, et lisaks kütusesäästule, on buss ka peatusest startides vaiksem. Ehk väiksematel kiirustel toitub mootor elektrist, kui buss on saavutanud suurema kiiruse, hakkab mootor taas diiselkütust kasutama.

Uued bussid Vabaduse väljakul.Foto: Martin Ahven

Praeguse tehingu tulemusena väheneb Tallinna keskmine bussi vanus ligemale kaheksa aastani.

Uued bussid Vabaduse väljakul.Foto: Martin Ahven

Kokku osteti 50 bussi, millest 20 on Volvo ning 30 MAN firmamärgiga. Tehingu kogumaksumus on 14 miljonit eurot, mis on finantseeritud täies mahus Tallinna linna eelarvest.

Samal teemal

15. jaanuar 2018, 13:36
Ökobussid ei vea välja? Talv nõuab Tallinnas ka diiselbusside kasutamist
22. mai 2017, 12:48
Tallinn näitab ajaloolisi busse

27 KOMMENTAARI

t
Totramaks ei tahaks seda ajada? 26. aprill 2017, 19:54
Jajaa siin tarkade klubi koos! Soomes tehti 10 aastat 20 aastat ei 100 aastat, nõukaajal tehti ka, varsti varjant kivi ajal tehti juba seda süsteemi.
s
surm silme ees 26. aprill 2017, 19:50
Haisvatele parmudele ja A-sotsiaalidele tasuta sõit kas või kuupeale. Karjuvad lärmavad haisevad urineerivad püksi. mitte kuskil ei ole kes välja tõstaks sest juht on ümbritsetud kabiinis. Mängib nutitelefoniga, helistab sõidu ajal seab ohtu reisijad, jalakäijaid ning ise ennast.
Loe kõiki (27)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee