Tapeediriba võib joosta piki seina, ülevalt alla või veel huvitavamal viisil. (Vida Press)

Koju tapeeti valides võiks eelistada traditsioonilist pabertapeeti, mis laseb õhku läbi ehk hingab, kirjutas Linnaleht 11. mail 2000. Kulumis- ja veekindel vinüültapeet pole tervisele kasulik, eriti peaks selle kasutamisest hoiduma magamistoas. Pabertapeeti pole vaja karta isegi köögis, sinna sobivad spetsiaalsed veekindlad pabertapeedid. Kui pabertapeet on varustatud märkega „pestav”, võib seda niiske lapiga õrnalt üle pühkida.

„Praegu valitseb minimalism, toonid on heledamad, mustrit on vähem, kaunistusi eriti polegi. Mustrid on valdavalt lihtsad – kas triibud, ruudud või täpid,” kinnitasid asjatundjad kauplusest Tapeet ja Värv. Palju kasutatakse tapeetidel või bordüüridel eri rahvuskultuuridest pärit ornamente, näiteks Jaapani hieroglüüfe või muid rahvuslikke motiive.

Peale tapeedi saab ruumi kujundada bordüüri kasutamisega. Bordüür ehk liimitud tapeediriba asub tavaliselt kas lae all või kahe tapeedi liitekohas, kuid selle võib paigaldada ka uste, akende, peeglite, seinavalgustite jm esemete ümber raamiks. Ruumis, kus on vähe mööblit, võib bordüüri näiteks liimida seina alumisse serva. Bordüür ei pea jooksma piki seina pika ribana, sellest saab moodustada kujundeid – rombe, ristkülikuid, nurki, kaari jm.

2 kommentaari

E
ei  /   16:16, 22. apr 2017
Kas hullemaid ideesid veel on? Nagu meil oleks kõrged laed kodudel, et peaks läbi tükeldama...
E
ehh  /   21:54, 25. apr 2017
see pilt on küll jube!

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias