Värsked Pärnu uudised

Pärnu päeval saab tutvuda kodulinnaga igast kandist 

LL, 6. aprill 2017, 17:33
Pärnu päeval korraldab Pärnu giidide ühing tasuta linnaekskursioone, tutvustades südalinna, Suure-Jõe piirkonna agulimiljööd ja keskajast pärit hooneid. Foto: URMAS LUIK
Tänavu tähistatakse Pärnu päeva ehk Pärnu 766. sünnipäeva 8. aprillil. Traditsiooniliselt on linnaelanikele ja külalistele mõeldud päev täis mitmesuguseid üritusi kogu perele.

Pärnu päeval on kõigil võimalus tutvuda kodulinna ajalooga, võtta osa jalgrattaretkest ja fotoorienteerumisest ning päeva lõpetuseks nautida Pärnu linnaorkestri kontserti „Meie.”

Kell 12–15 teeb Martensi väljakult otseülekande Tre Raadio. Hea ja paremaga on kohal hea toidu festival – Grillfest ja Pärnumaa Toiduvõrgustik OTT (otse tootjalt tarbijale).

Pärnu päeval on aastate jooksul üheks populaarsemaks tegevuseks saanud fotoorienteerumine jalgratastel. Orienteerumine ei ole kiiruse peale, iga seltskond võib enda jaoks valida sobivaima aja ja tempo. Oodatud on nii suured kui ka väikeseid. Orienteerumiskaarte jagatakse linnakodaniku majas alates kella 11 ja Pärnu keskraamatukogust kella 10–15.

Kella 11–14 toimub vinüülipidu kohvikus Versus ja kell 15 esitleb pärnakas Hedda Peet restoranis Embecke oma raamatut „Pärnu öömajad ehk perekond Padi puhkamas”. Raamat annab ülevaate linna vanadest puitvilladest.

Väärilise punkti paneb päevale Pärnu linnaorkestri ja solistide kontsert „Meie”, mille käigus tulevad esitamisele Pärt Uusbergi, Eino Tambergi, Jaan Räätsa ja Eduard Tubina teosed. Solistid on Johan Randvere ja Jakob Teppo (klaver), Mihkel Peäske (flööt), Marten Altrov (klarnet), Jakob Peäske (fagott), Ivo Lille (saksofon) ja Chris Sommer (trompet). Kontsert algab kell 19 Pärnu kontserdimajas.

Esmakordselt toimus Pärnu päev 2011. aasta 24. aprillil, mil tähistati linna 760. sünnipäeva. Kahel esimesel aastal korraldati Pärnu päev ülestõusmispühal, sest just sellel pühal, aastal 1265, andis Saksa ordu Liivimaa haru meister Conrad von Mandern välja linna privileegid.

Koolides on uksed valla

Pärnu päeva käigus oodatakse homme kõiki huvilisi, eelkõige tulevasi 1. klassi õpilasi ja nende pereliikmeid tutvuma Pärnu linna põhikoolidega. Kella 11–13 on uksed avatud Vanalinna põhikoolis, Kuninga tänava põhikoolis, Rääma põhikoolis, Ülejõe põhikoolis, Mai koolis, Raeküla koolis, Pärnu vabakoolis ja Tammsaare koolis.
Tammsaare koolis räägitakse õppimisvõimalusest varase täieliku keelekümbluse programmi järgi.
Mai koolis tutvustatakse lisaks koolitööle ka pranglimist, LegoWeDo robootikat, avastusõpet, rahvatantsu, koorilaulu jt huvitegevusi.
Rääma põhikoolis, Raeküla koolis ja Vanalinna põhikoolis toimuvad lastele mitmesugused õpitoad. Peale ekskursioonide on Vanalinna põhikooli külastajatel võimalus osa saada vestlusringist: „Lapse koolivalmidus ja selle toetamine.” Pärnu vabakool kutsub tutvuma loovuse, looduse ja inglise keele valdkonnaga, aktiivõppe ja kogukondlikke meetoditega ning kujundava hindamise kogemusega.
Pärnu muusikakoolis on uksed avatud kella 12–14.30. Keskpäeval algab kammersaalis pillitutvustuskontsert ning seejärel saavad soovijad klassides tutvuda instrumentide ning õpetajatega.
Terve päeva ehk kella 12–21 on uksed laupäeval valla ka Pärnu noorte vabaajakeskuses (Noorte väljak 2).

Valik üritusi

Kell 11.05 annavad bussis nr 14 kontserdi Piccolo Pelimanid, esinejad sisenevad bussi Nooruse maja eest (peatus Roheline, haigla suunal)

Eestikeelsed Pärnut tutvustavad giidituurid algavad Pärnu hotelli eest kell 11 ja kell 12 ning Pärnu külastuskeskuse juurest kell 13 ja 14.

Pärnu ettevõtlike naiste klubi korraldab peredele mõeldud mängu „Aktiivne pere Pärnut imetlemas”, mis algab kell 11 Port Artur 2 esimesel korrusel.

Uue kunsti muuseumis avatakse kell 16 Eesti maalikunstnike liidu aastanäitus „Just nüüd” ja viies rahvusvaheline taaskasutusteemaline kunstinäitus „Anna uus elu”, kell 17 algab ringkäik Eesti maalikunstnike liidu aastanäituse kuraatori Jaan Elkeniga.

Avangardi galeriis (Rüütli 29) toimub kell 11 ja 14 Jan Grau juhendamisel maalikunsti töötuba.

Kell 16.40 algab Pärnu silla juures Pumptrackil 15-kilomeetrine jalgratturite kevadretk läbi linna, üritus lõpeb kell 19 kultuuriklubis Tempel algava rattakinoga.

Kogu programmi leiab Pärnu linna veebilehelt www.parnu.ee.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee