Marek Sadama ja Martin Trudnikovi „Prantsuse šansoonid Läänemere ääres” (Marek Sadam)

Ausad, ilusad, valusad ja naeratavad laulud – just nõnda on selle hiljuti ilmunud albumi „Prantsuse šansoonid Läänemere ääres” kohta tabavalt öeldud.

Tegemist on tõepoolest täiesti erilaadseid meeleolusid peegeldava ja huvitava projektiga, kus jõud on ühendanud laulja Marek Sadam ja akordionist Martin Trudnikov.

„Siin plaadil on šansoonid. Nii nagu meie neid näeme. Lihtsalt, ausalt, nagu oskust on. Nendest tekstidest kumab palju seda, mida ütleksin ise,” annab plaadiümbrisel aru Marek Sadam.

Pea neljakümneminutiliselt plaadilt leiab kokku kolmteist lugu. Viisidest pakub kohe suuremat äratundmisrõõmu „Champs-Élysées”, ka „Kolme pääsukese kohvik” tundub väga tuttavlik. Kuid ausalt öeldes pole palade eraldi esiletõstmisel mingit mõtet, töö kujutab endast ühtlast heatasemelist tervikut. Lihtne ja ilus heliplaat, püsiväärtusega.

Kuigi... Järjepannu kõiki neid lugusid ära kuulata ei maksaks, pigem tasuks portsukaupa ette võtta. Kuna pikapeale läheb kogu asi ikkagi natuke tüütuks ja üksluiseks.

Kui lõpetuseks natuke nalja visata, siis tegemist on sedasorti albumiga, mis pea ideaalselt sobib toredate keskealiste või veidike vanemate koduperenaiste südamete võitmiseks.

---------------------------

Marek Sadam ja Martin Trudnikov, „Prantsuse šansoonid Läänemere ääres”, Marek Sadam, 2017

1 kommentaar

.
...  /   15:22, 12. apr 2017
"Kuigi... Järjepannu kõiki neid lugusid ära kuulata ei maksaks, pigem tasuks portsukaupa ette võtta. Kuna pikapeale läheb kogu asi ikkagi natuke tüütuks ja üksluiseks"
Minu meelest jääb plaat iga kord läbi kuulates, vastupidi, paari laulu võrra liiga lühikeseks...

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias