Linnaleht

Kuno Tehva: Nõmme Kalju mängupäev on nõmmekatele tähtis (3)

Kristjan Roos, kristjan.roos@linnaleht.ee, 6. aprill 2017, 17:09
Teise mänguvooru ajal kustus Hiiu staadionil valgus, aga see ei heidutanud fänne, kes tekitasid sellest hoolimata korraliku melu. Tiina Kõrtsini (Õhtuleht)
1997. aastal taasasutatud ja tänavu oma kümnendat hooaega jalgpalli meistriliigas mängiv Nõmme Kalju on klubi presidendi Kuno Tehva sõnul pugenud sügavale nõmmekate südamesse.

Tõenäoliselt näeb just Hiiu staadionil Eesti jalgpallis kõige kogukondlikumat vutipublikut. Tõsi, vahepealsed Kalju eksirännakud Kadrioru staadionile lõid ehk nõmmekate ja klubi suhetesse väikese mõra, kuid praeguseks on Kalju tegemised vaat et igale nõmmekale olulised. Tänavuse hooaja esimese nelja vooru järel on just Kalju kodumängudel käinud enim pealtvaatajaid, keskmiselt 484 jalgpallisõpra.

„Kalju esindusmeeskonna mängupäev on nõmmekatele tähtis. See on päev, kus kogukond kohtub staadionil ja elab oma meeskonnale kaasa. See on pidupäev, kus valitseb alati hea meeleolu, mida nüüd näidatakse tippajal ja ETV vahendusel väga suurele hulgale rahvale. See on meie jalgpalliklubi jaoks väga tähtis ja panustame omalt poolt nii palju kui võimalik, et kirjeldatud sündmus saaks suurema tähenduse,” märgib Tehva, kelle vanavanaisa oli Nõmme esimene linnapea Johannes Lindemann.

Selleks, et teleülekannetele omalt poolt kõvasti vunki juurde anda, otsustas Kalju tänavuste telemängude ajal korraldada ilutulestiku ja valgus-show. Paraku varjutas Kalju esimest telemängu Kalju ja Flora vahel Hiiu staadionil valgustuse kustumine. Selleski episoodis nägi Tehva midagi positiivset: ta rääkis vahetult pärast juhtunut Soccernetile, et see, kuidas rahvas võttis pimedas mobiiltelefonid välja ja tulukesed hakkasid põlema, oli eriline hetk.

Janar Toomet tegi rahvuskoondise eest hiljuti head esitused, Kaljus on ta mõistagi üks võtmemängijatest. Alar Truu (Õhtuleht)

Reedel kell 19.30 kohtub Nõmme Kalju Infonetiga. Mäletatavasti otsustas just nende kahe meeskonna omavaheline hooaja lõpumäng mulluse meistritiitli. Toona võitis Infonet, kas nüüd tahab Kalju revanši? „Me oleme eelmise aasta mängud, õnnestumised ja ebaõnnestumised unustanud ja keskendume 100% reedesele, meie jaoks väga tähtsale mängule. Tõsi, tegemist on nii Kalju kui ka Infoneti jaoks olulise ja printsipiaalse mänguga, kus allahindlust ei tehta. Publikule kindlasti atraktiivne mäng, mida vaatama tulla,” mõtiskleb Tehva.

Kui Kalju esimese tänavuse telemängu ajal mängis staadionil muusikat omal ajal klubiga seotud olnud Kaarel Kose, siis reedel aitavad meeleolu luua lauljanna Jana Kask ja Tartu DJ Shromik.

Kuidas on klubil õnnestunud muusikuid Hiiule esinema meelitada? Tehva sõnul on Nõmme Kalju tegemised paljudele muusikutele südamelähedaseks saanud. „Hinnatakse meie panust ühiskonda ja noortetöösse. Tänu sellele ei ole ma pidanud meelitamisega tegelema ja olen saanud väga positiivse reaktsiooni oma ettepanekule sisustada Kalju telemängul poolaeg kontserdiga. Usun, et kultuuri ja häid inimesi ühendades oleme kõik midagi võitnud, raha ei ole alati ainuke motivaator,” lisab klubijuht.

------------------------

Eesmärk on meistritiitel

Linnaleht uuris Kuno Tehvalt, milline on Kalju tänavuse hooaja eesmärk ning keda peab klubi oma suurimateks konkurentideks?

Nõmme Kalju üks kaitse tugitalasid Karl Mööl võitlemas nädalataguses kohtumises Paide mängija Jasper Chibueze Uwaegbulamiga. Alar Truu (Õhtuleht)

„See on igavikuline küsimus. Tippklubidel on ainult üks eesmärk, võita meistritiitel. Suutsime seda teha täpselt viis aastat tagasi ja näeme väga palju vaeva, et suursündmust uuesti korrata. Meie konkurendid on kõik Premiumi liiga jalgpalliklubid. Kui võidad Florat ja kaotad Paidele, siis oled ikka kolmest punktist ilma ja hooaja lõpus ei mõju see tabeliseisule hästi. Liiga on ühtlaselt tugev, üllatajaid on palju ja hooaeg näitab, kes seekord tippu jõuab. Teeme kõik, et see oleks Kalju!” sõnastab Tehva Kalju eesmärgi.

Sergei Frantsevi juhendatav meeskond jagab pärast nelja vooru meistriliiga tabelitippu koos Levadiaga. Mõlemad on kogunud kümme punkti, aga parem väravate vahe tõstab Levadia siiski hetkel ettepoole. Kalju alustas hooaega 6:2 võiduga Pärnu Vapruse üle, mängis seejärel 1:1 viiki Floraga ja alistas 2:1 Sillamäe Kalevi ja 1:0 Paide.

----------------------------

Kas tead?

*1923. aastal asutati Tallinnas Nõmmel jalgpalliklubi Kalju, mis tegutses edukalt kuni teise maailmasõja alguseni. Kalju asutajateks olid kaks elukutselist maadlejat Aleksander Šneider ja Mart Liiv, tegutseti Hiiu staadionil.

*Nõmme jalgpalliklubi Kalju jätkas vahepeal katkenud tegevust 1997. aastal, mil hakati mängima Eesti meistrivõistluste IV liigas. Taasasutajad olid Eesti rahvuskoondise treener Uno Piir ja Õhtulehe noorte jalgpalliklubi president Anton Siht ning Värner Lootsmann.

3 KOMMENTAARI

m
Mihkile 7. aprill 2017, 14:37
Ei lõhu see midagi, uued väljakud on väga heal tasemel.
m
Mihkel Espoost 7. aprill 2017, 09:58
Kõik kena,v.a. kunstmuru väljak,lõhub selga ja jalgu,kuid ma pole mingi ytleja,targad ise teavad.
Loe kõiki (3)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee