Paadiralli on kevadistel tudengipäevadel pakkunud alati palju emotsioone. Fotomeenutus 2010. aasta Paadirallist. (ALDO LUUD (Õhtuleht))

Kui mullu jäi kevadiste Tartu tudengipäevade üks tuntumaid üritusi Paadiralli ära, siis tänavu saab 30. aprillil paatides hulpivad tudengeid taas näha.

Tudengipäevade meediajuhi Johanna Lehtmetsa sõnul oli mullu peamine Paadiralli ärajäämise põhjus see, et üritusel ei olnud piisavalt osalejaid. Nüüd pakuvad korraldajad esimestele registreerijatele tasuta päästevestide renti.

„Varem toodi eemalejäämise põhjusena sageli seda, et päästevestide rent on liiga kallis. Tänavu saavad 50 esimest võistkonda meilt päästevestid tasuta. Tudengitele on see kindlasti suureks abiks,” usub Lehtmets. Praeguseks on Paadirallile juba registreerunud kümmekond võistkonda. Lehtmetsa sõnul oleks hea, kui stardis oleks vähemalt 50 võistkonda, eriti ilus number oleks korraldajate jaoks sada võistkonda.

Korraldajate eesmärk ei ole ei vähem ega rohkem kui taastada Paadiralli 2000. aastate alguse hiilgus: toona olid Emajõe kaldad paksult rahvast täis ja osalejaid sadakond. Käis kõva möll.

Et asjale veelgi vunki lisada, oodatakse starti ka vilistlasi. Näiteks Tartu ülikooli vilistlaste listi on saabunud üleskutse, kus kutsutakse endiseid tudengeid uuesti Paadirallile. „Mis võiks olla veel parem viis meenutada tudengipõlve Tartus, kui ajada kokku oma ülikooliaegsed kamraadid ning teha üheskoos taas midagi pöörast,” seisab ülikooli listi saadetud kirjas.

Kas Kaarsilla remont mõjutab mingil moel Paadirallit? Lehtmetsa sõnul Paadirallit silla remont otseselt ei mõjuta, sest rada on tehtud niimoodi, et alustada ja lõpetada saab samal pool. Teisalt paneb sillaremont teatud määral üritusele pitseri, sest ühelt kaldalt teisele pääseb teise silla kaudu. Ka pealtvaatajad ei saa üritust jälgida sillalt, vaid ainult kallastelt.

Paadiralli tagasituleku kõrval on 24.–30. aprillini toimuvatel Tartu tudengipäevadel traditsiooniliste ürituste kõrval ka uuendusi. Näiteks saab Vabaduse puiestee nädalavahetusel autodest vabaks ja sinna tekib terviklik tudengitänav. Mõistagi on võimalik seal einestada ja toimuvad üritused. Näiteks 29. aprillil kell 14 leiab aset üritus Tudengikokk. „Vaatame, kuidas tudengid oskavad süüa teha ja kas saab kummutatud stereotüüp, nagu sööks tudengid ainult nuudleid,” tutvustab Lehtmets. Tema sõnul on uus üritus ka 27. aprillil kell 16 toimuv Põllumehe simulaator, kus tudengid pannakse proovile, kuidas nad maatöödega hakkama saavad. Sel puhul tuleb kohale isegi päris lehm. Veel ühe uuendusena kolib Tudengite öölaulupidu Raadile Tartu lumeparki.

----------------------

Kas tead

Tartu tudengipäevade korraldamise traditsioon sai alguse 1960. aastate esimesel poolel, kui sügiseti hakati korraldama üliõpilaspäevi. See kasvas välja rahvusvahelise üliõpilaspäeva tähistamisest 17. novembril.

Esimene tudengisügis peeti 30. novembrist 2. detsembrini 1989. aastal, kus oli umbes 10 üritust ning osales ligikaudu 7000 tudengit. Esimesed ülikooli kevadpäevad toimusid sama aasta aprillis. Osalejaid oli ligikaudu 10 000.

Allikas: https://studentdays.ee

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias