Eestis püüab iga kuues-seitsmes olla oma õnne sepp või treial. (Vida Press)

Aga ega meil siin maa peal ka eriti hästi lähe. Eriti Euroopas. Ja kahjuks – ka Eestis. Nii me oleme siin mõtlema harjunud, viimasel ajal kahjuks üha enam.

Ometi. Maailma majandusfoorumi äsjane ettevõtlikkuse ülevaade kinnitab, et inimeste ettevõtlikkuse mõttes on ka praegu, Ida esiletõusust hoolimata, maailmamajanduse üks mootoreist Euroopa Liit. Selle kõige säravama sädemega küünal meile rõõmsa üllatusena – Eesti. Justkui oleks helge olevik meid siiski taas ootamatult tabanud, kõigest hoolimata. Meil on inimesi, kes osalevad aktiivselt ettevõtte ja toodete arendamises või tegutsevad oma ettevõtmise loomisel – muljet avaldav 15 protsenti ehk iga kuues kuni seitsmes tubli tööealine eestimaalane. Edasi tuleb Rootsi, siis Läti, euroliidust lahkuv Suurbritannia, Taani. Ja ka Leedu. Nimekirja lõpus on „vana” Euroopa – Hispaania, Itaalia, Kreeka, aga ka Prantsusmaa, Saksamaa ja Sloveenia.

Kui naasta loo alguse väite juurde, et Eestis pole kõik hästi, siis peenhäälestusest pääsenud riigile on osaks saanud meile kaela sadanud uuendusliku valitsuse õhin – kõike ja kõiki üha rohkem maksustada, kõike ja kõiki võrdsustada – väidetakse, et see on kõige kahjulikum just edasipüüdlikkuse õhinale. Vusserdamine e-keskkonna, maksude ja ettevõtluskeskkonnaga, homse arvelt võlgu võtmine – need on etteheited, mida usinalt rabeleval koalitsioonil on raske tõrjuda. Karta võib, et meie valitsuse arved nuheldakse meie laste kätte, seitsmenda põlveni.

Aga – kui taevaisa meie eest ei seisa, tuleb ise taas tubli olla. Nõukogude võimu elasime üle, küll saame hakkama ka nüüd. Aeg ettevõtlikel inimestel taas ühislaule harjutama hakata.

7 kommentaari

I
Issand Jumal  /   17:23, 6. apr 2017
Kuuldused Minu surmast on mõnevõrra liialdatud, nii et vutt-vutt palvele!
  /   18:26, 6. apr 2017
huvitav, miks küll kõik alati arvavad, et jumal just tingimata nende poolel on???
  /   21:21, 6. apr 2017
mis jura see on?
  /   10:30, 7. apr 2017
see "ilukirjanduslik juudijumal" olevat tõepoolest "surnud" - mudelis juudimuinasjutud puuduvad.
on  /   20:45, 12. apr 2017
vaid üks jumal-ALLAH.
O
on  /   15:44, 14. apr 2017
allah ju ongi meie keeli Jumal, mitut jumalat ei saa teenida ja igaüks loob endale Jumala, kusjuures kujutab ette erinevalt teisest.
J
Jumal  /   19:27, 17. apr 2017
On vaid üks jumal ja see on LOODUS.

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias