2
fotot
Erki Pärnojat saab Tallinn Music Weekil kuulata reedel kell 16.30 Pallasti 16 kodukontserdil (Pallasti 16) ja kell 22.30 Jazzkaare ja džässiiliidu Vabal Laval. Laupäeval kell 17.15 annab Pärnoja Biit Me plaadipoes linnalava kontserdi. (Kalev Lilleorg)

Erki Pärnoja on Eesti kitarrist ja laulukirjutaja, keda rohkem teatakse kui välismaalgi tegusid teinud menuansambli Ewert And The Two Dragons liiget.

Andekas mees ei piirdu selliste raamidega, astudes kindlal sammul paralleelselt ka soolorada. 2015. aasta lõpust, mõningatel andmetel küll 2016. aasta algusest, oli tal juba ette näidata lühiplaat ehk EP „Himmelbjerget”, mis sai kaunis positiivse tagasiside.

Nüüd ilmutas Pärnoja loogilise jätkuna oma albumi, millel peal kaheksa lugu. Neid eraldi üksusteks lahti haakida pole tegelikult kuigi mõttekas, põhimõtteliselt on tegu tervikuga.

„Efterglow” on puhtal kujul instrumentaalne, siiski võib mõningates lugudes „kusagilt sügavustest” küll ähmaselt natuke vokaaligi kuulda.

Milline helideküllus siit välja ujub, välja tulvab – on esmamulje albumist! Siin-seal pisut melanhoolse alatooniga ja selline valdavalt mõtiskleva olemusega, pikitud rokilike momentidega.

“„Efterglow” on ilmselt natuke ekspressiivsema loomuga. Kirjutasin lood üksi, aga salvestasin koos trummar Ulrik Ordingu ja klahvpillimängija/produtsendi Filip Leymaniga,” annab teada Pärnoja. Albumil teevad kaasa veel kitarrist Jonas Kaarnamets, bassist Peedu Kass ja „peidetud vokaaliosakonnas” Anna Põldvee.

Nimilugu on tähtsusskaalal siiski kõige tippu asetatud, ilmunud singlina ja aluseks samuti Ingel Vaikla samanimelisele lühifilmile „Efterglow”.

Erki Pärnoja, „Efterglow”, Erik Lindström Music

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias