Narva PSK väravavaht Daniil Seppenen tõrjus viimases finaalmängus 43 HC Vikingi pealeviset. (Stanislav Moshkov (Õhtuleht))

Kuigi jäähoki Eesti meistriliiga on amatöörliiga, näitasid finaalmängud, et rahval on vähemalt finaalmängude ajal ala vastu suur huvi.

Narva PSK võiduga HC Vikingi üle lõppenud koduse hokiliiga otsustavat mängu vaatas laupäeval Narvas rohkem kui tuhat pealtvaatajat, ka seeria eelviimasel mängul Tallinnas Tondiraba hallis oli kohal tuhatkond hokisõpra. Need on faktid, mis teevad Eesti jäähokiliidu juhile Rauno Parrasele vaid heameelt.

„Kui hallis on rohkem kui tuhat pealtvaatajat, siis Eesti spordis on vähestel võimalik selline asi ette näidata. Hokil see õnneks on. Arendamise pool on see, et meil on vaja klubid igas mõttes tugevamaks saada,” mõtiskleb Parras. Alaliidu juht tunneb muret, et praegu ei ole Eestis ühtegi klubi, kus oleks võistkonnad kõikides noorteklassides alates E-vanuseklassist meistriliiga meeskonnani.

Kui tänavu osales Eesti meistriliigas neli meeskonda, siis Parras avaldab lootust, et tuleval hooajal võiks koduses liigas mängida viis. „See oleks väike edusamm, aga praegu pole veel miski kindel,” lisab ta.

Kõige loogilisem tundub, et koduses hokiliigas oleks esindatud ka Tartu meeskond. Parras on selle mõttekäiguga täielikult nõus. „Tartus peaks olema meistriliiga meeskond. Tartus on ju tulevast kevadest lausa kaks suletud jääväljakut, üks kaubanduskeskuses ja teine, mida tänavu kasutati. Jääväljakute kasutusajad on täis ning Tartust on tulnud noori, kes mängivad Eesti meistrivõistlustel A-klassis,” selgitab Parras. Teisalt ei saa hokiliit ise hakata klubi tegema. „Meie missioon on luua alale üldine foon ja tekitada mängijatele koondise näol väljund. Keegi peaks nüüd tulema, võtma asja Tartus enda kanda ja hakkama seda vedama,” avaldab Parras lootust, et tartlased naasevad peagi meistriliigasse.

Nagu mainitud, on Eesti liiga amatöörliiga, teisalt toimuvad liigas teiseks jäänud HC Vikingi treeningud kaks korda päevas. Ka teist aastat järjest Eesti meistriks tulnud Narva PSK näitas hooaja lõpus üpris kvaliteetset hokit. „Hooaja alguses ma vaatasin, et Narva mängijad on natuke ülekaalulised ja mitte väga sportlikud tüübid. Aga medalimängudeks ajasid nad ennast eesotsas väravavaht Daniil Seppeneniga heasse vormi. Kui 20-aastane Seppenen peaks saama ka koondisekutse, võiks ta Eesti teise väravavahina olla päris hea,” avaldas Parras.

Narva peatreener Raiss Davletkildejev ütles hokiliidu Facebooki leheküljele antud intervjuus, et hooaeg oli meistermeeskonnale keeruline:„Meie trennid polnud täisväärtuslikud. Paljud mehed käivad õhtuses või öises vahetuses tööl ega saanud argipäeval kell 20:30 treeningule tulla. Mängijad tegid ise jõusaalis individuaalselt tööd ning jooksid krossi. Finaalseerias näitas kogu meeskond oma iseloomu ja meie suure tahte pealt tuli ka tiitel.”

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias