Uue Maailma tänavafestival (LAURA OKS (Õhtuleht))

„Tahame linna targalt ja nutikalt luua. Linn on meie oma!“ ütles nädala lõpuni pealinnas toimuva Tallinn Music Weeki peakorraldaja Helen Sildna festivali pressikonverentsil.

Tema tiim on koostöös Eesti kunstiakadeemia tudengitega otsustanud anda nii mõnelegi linna paigale vähemalt selleks nädalavahetuseks hoopis uue hingamise. Sümpaatne on TMW mõtteviis, mille järgi saavad noored parema linnakeskkonna loomisel ise väga palju ära teha.

Muidugi võib ootama jääda, et keegi (ideaalis linnavõim) tuleks ja teeks meie linna hubaseks, ägedaks ja inimsõbralikuks. Elu on näidanud, et ega seda eriti ei juhtu. Poliitikutel läheb enamasti kogu aur oma võimu säilitamisele. Nii ei jäägi tegusatel linlastel muud üle, kui ise ohjad haarata ja piltlikult öeldes võim linnas üle võtta.

Jah, teede auke parandada või lasteaiakohti luua on festivali korraldajatel või tublidel linnaosaseltsidel muidugi raske. Aga juba ainuüksi see, kui TMW paneb sel nädalal elu Telliskivi kandis või Maakri garaažide juures käima, on väga suur samm mõnusama linnakeskkonna loomisel. Sama juhtub tänu linnaosaseltsidele kevadel Tartus Supilinnas ning sügisel Tallinnas Uues Maailmas.

Eelmise aasta Supilinna päevade korraldaja Jaanus Libek on Linnalehele rääkinud, et just kogukonda ühendavad päevad tekitavad ümbritseva elanikkonnaga üheshingamise. Linlased nii Tallinnas, Tartus kui ka Pärnus on üha enam aru saanud, et koos tegutsedes võib linna õhustiku muuta kõvasti paremaks. Nüüd jääb ainult küsimus, kas linnavõim tuleb kogukondadele nende sihtide ja unistuste täitmisel appi.

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias