9
fotot
„Valikut meil jätkub ja kindlasti leiab iga külastaja endale midagi meelepärast,” kinnitab villa Wesseti peakokk Mart Kukk (Silver Gutmann )

1.–9. aprillini toimub Pärnu restoranide nädal, mille käigus pakuvad 25 restorani kahekäigulist lõunasööki hinnaga 10 eurot ja kolmekäigulist õhtusööki 18 eurot.

Menüüd on valmis ja nendega saab tutvuda ning broneeringuid teha ürituse kodulehel www.parnurestaurantweek.ee. Pakutavad toidud on valitud a´la carte menüüst, et enim meeldinud roogi saaks tellida ka hiljem.

Pärnu restoranide nädala korraldaja Kadi Elmeste sõnul saadi eelmisel korral kinnitust sellele, et külalised eelistavad broneerimiskeskkonda internetis. „Külastajate soovist lähtudes oleme ka sel aastal loonud kodulehele broneerimiskeskkonna, kus on võimalik kohe tasuda. Selleks, et külalistel oleks veelgi mugavam, saab teha valiku kas oma lemmikrestorani või sobiva kellaaja järgi,” lisas Elmeste.

25 osaleva restorani peakokad on kampaanianädala menüüdesse kokku seadnud mitmeid põnevaid maitseid. Restoranides pakutakse lamba- ja põdraliha, merikuradit ja võikala, kalkunit ja pardiliha.

Villa Wesseti peakoka Mart Kuke sõnul leiab nende menüüst nii kalamarja, veist kui ka metssiga. „Peale selle on nii kohalikku astelpaju kui ka angerjat,” märkis Kukk. Peakoka sõnul on just restoranide nädala alguseks valmis saanud renoveerimistööd ja kõiki külalisi võetakse vastu juba hoopis uudses stiilis kujundatud Villa Wesseti restoranis.

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias