Ragnar Klavan teeb tegusid Inglismaa meistriliiga klubis Liverpoolis. Laupäeval saab näha, kas koondise kapteni klubiedu annab ka koondisele juurde enesekindlust. Pildil Klavan võitlemas Manchester City ründaja Raheem Sterlinguga. (AFP / Scanpix)

Viletsasti alanud MM-valiksari ei luba Eesti koondisel võidelda oma alagrupis kõrgete kohtade eest, kuid kokkuvõttes Küprose edestamine ja alagrupis neljandaks jäämine lubaks Eestil selja sirge hoida.

Möödunud sügisel alanud MM-valiksari on Eesti vutikoondisele olnud seni kui paha unenägu. Septembris, valiksarja avamängus, jäädi mäletatavasti võõrsil 0:5 alla Bosniale ja Hertsegoviinale. See tulemus maksis ametikoha toonasele koondise peatreenerile Magnus Pehrssonile.

Kuigi uue peatreeneri Martin Reimi valiksarjadebüüt algas 4:0 koduvõiduga Gibraltari üle, järgnesid ka Reimi taktikepi all kaotused: kolm päeva pärast Gibraltari mängu jäädi Lillekülas 0:2 alla Kreekale ning seejärel tunnistati novembris Belgiaga mängides häbiväärset kaotust 1:8.

Eelnevate resultaatide taustal tundub, et just maailma edetabeli 114. meeskond Küpros ongi Eesti (edetabeli hetke 119.) suurim konkurent. Ka Küpros on seni üle mänginud vaid kääbusriigi Gibraltari (3:1), aga samas tunnistanud kaotusi nii Belgia (0:3), Kreeka (0:2) kui ka Bosniaga (0:2) mängides. Teisalt näitas Küpros kolmapäeval head vormi, kui alistas maavõistlusmängus 3:1 Kasahstani. Eesti ja Küpros on seni omavahel kohtunud kuus korda: Küprose kontol on kolm võitu, Eestil üks võit ja kaks korda on mängitud viiki.

Martin Reimi jaoks on eelolevas mängus võtmeküsimus, kuidas taastada meeskonna enesekindlus. Enne laupäeva ongi suur küsimus, kas ja kuidas suudab Reim transformeerida Liverpoolis praegu põhimehe rolli kandva Ragnar Klavani ja Poolas meistriliigas jätkuvalt väravalainel oleva Konstantin Vassiljevi suurepärase klubivormi koondise edusse.

Kui alagrupi neljanda koha võitlus Küprosega välja jätta, oleks ehk karm, kuid õiglane tunnistada, et selles valiksarjas on rong Eesti jaoks sisuliselt läinud. Seda tõdemust ei peaks aga liialt dramatiseerima. Esiteks võtab konstateering pinged maha. Teiseks oleks peatreener Reimil mõistlik mõelda juba järgmisele, EM-valiksarjale.

Koondise lootsi peas peaks esmajärgus põlema tuluke, et kes on need mängijad, kellega minna järgmisele valiksarjale. Nendele mängumeestele tuleks anda võimalus nii valikmängudes kui ka kohe kindlasti maavõistlusmängudes.

Kuigi sisulises mõttes on aasta tähtsaim vutilahing Küpros–Eesti, siis glamuuri on kindlasti kraadi võrra rohkem teisipäeval Lillekülas toimuvas maavõistlusmängus Horvaatiaga. Erinevalt küproslasest teevad FIFA edetabeli 16. meeskonna Horvaatia mängijad Euroopa klubijalgpallis ilma.

Glamuurseim nimi teisipäeval Lilleküla vutiväljakul on tõenäoliselt hoopis kohtunik. Nimelt vilistab Eesti–Horvaatia maavõistlusmängu Inglismaa tippkohtunik Mark Clattenburg, kes mullu oli kohtunik nii meistrite liiga kui ka EM-i finaalis.

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias