David Bowie, „No Plan” (Columbia)

Legendiks muutunud Inglise muusiku David Bowie postuumselt välja antud miniplaadilt „No Plan” vaatab vastu vaid neli lugu, mängijal keerleb see kaheksateist minutit.

Tegemist on paladega, mis lindistati aastal 2015 Bowie viimaseks jäänud stuudioalbumi „Blackstar” (2016) sessiooni käigus. Neist lugudest kõige võimsam, kõige muljetavaldavam on kahtlemata mitmekihilise ülesehitusega „Lazarus”, mis tegelikult oli kaasatud ka „Blackstaril”.

Ülejäänud kolm lugu sellele kas ei mahtunud või ei peetud neid mingil põhjusel vajalikuks lisada, kuid nagu kuskilt lugeda võis, on need seotud Broadwayl mängitud muusikaliga „Lazarus” (2015) ja seega eelnevalt vähemasti laval kõlanud.

EP „No Plan” anti kõigepealt välja jaanuaris n-ö digitaalselt, füüsiliselt CD-na aga veebruari lõpus. See on tegelikult saadaval ka vinüüli formaadis.

Plaadi nimilugu „No Plan” on samuti küllaltki hästi õnnestunud. Sellest on tehtud samuti videoklipp, mida muide ainuüksi Youtube’i keskkonnas on vaadatud kõvasti üle kahe miljoni korra.

„Lausa valusalt meisterlik”, avaldas netis keegi kommentaator selle kohta eriliselt kiitva arvamuse.

Ülejäänud kaks lugu, „Killing A Little Time” ja eriti „When I Met You”, on oluliselt lahjemad, keskpärased. Kõik neli lugu on David Bowie enda kirjutatud.

------------------------

David Bowie, „No Plan”, Columbia

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias