Riideid ei pea pesumasinasse pressima. Tegelikult soovitatakse pesumasin ainult pooleldi täita, et saavutada parim pesutulemus. (Bulls)

Nüüdisaja pesumasinad võimaldavad nii pehmete loomade kui ka joogamattide pesemist. Veidi nutikust ning oma lemmikkampsuni või lõhkiste teksapükste eluiga saab märkimisväärselt pikendada.

Masinas pesupesemine tundub lihtsa tööna, kui teha seda riide koostisest olenemata automaatrežiimil ja iga kord täpselt ühtemoodi. Tegelikkuses mõjub vale pesuprogramm või vale temperatuur, masina liigne täituvus ja eri kangaste koos pesemine riietele halvasti, sundides omakorda liiga tihti garderoobi uuendama. Pesu õigeks pesemiseks jagavad nippe LG eksperdid.

Masin olgu pooleldi tühi

Ära pressi riideid pesumasinasse! Tegelikkuses soovitatakse pesumasin ainult poolikult täita, et vältida kangaste takerdumist ja saavutada tõeliselt puhas lõpptulemus. Paljud masinad arvutavad vajamineva veekoguse automaatselt ja teistel saab valida poole veekogusest, mis aitab vett ja energiat säästa.

Külm vesi on kangale parim

Kui tegemist ei ole määrdunud köögirätikutega või väikelaste rõivastega, peaks riiete pikema eluea nimel kasutama pesemiseks jahedat vett ja kõige aeglasemat tsentrifuugi. Paljud usuvad, et külm vesi ei tee riideid puhtaks, kuid tegelikult ei vasta see tõele, sest kvaliteetsed pesuvahendid toimivad edukalt ka jaheda veega.

Õrnad kangad vajavad erikohtlemist

Tänapäeva pesumasinad oskavad hästi ümber käia ka kõige õrnemate kangastega. Kui riideeseme sildil ei ole kirjas käsipesu või keemiline puhastus, siis võib käsipesuprogrammi ja spetsiaalselt villale või siidile mõeldud programmiga pesta kõiki peene koega kangaid.

Masina kõrge energiatase säästab aega ja vett

A+++ energiatasemega pesumasin tagab kiirema pesemise väikese aja- ja veekuluga.

Kel plaanis vahetada vana masin uue vastu, peaks veenduma, kas pesumasin võimaldab turvaliselt pesta nii igapäevariideid kui ka õrnu kangaid.

Auruga allergeenide vastu

Aurumolekulid on veemolekulidest 1600 korda väiksemad, mis võimaldab aurul tungida sügavamale kangasse ja tagada seetõttu parema pesemistulemuse. Aurutamine on tähtsal kohal lemmikloomadega kodudes ja seal, kus on oluline hoida elukeskkond tolmulestavaba. Aurutamise tulemusena hävib 99,98% allergeenidest.

Igale kangale isemoodi hooldus

Iga kanga koostis seab paika hooldusreeglid. Lõhkiste teksaste puhul tuleb näiteks meeles pidada, et see kangas on juba kahjustatud, mistõttu tuleb püksid enne pesemist keerata pahupidi ja pesta teistest kangastest eraldi. Et vältida riideesemete küljes olevate nööpide ja lukkude takerdumist, võiks kasutada väiksemale pesukogusele ette nähtud programmi.

Sünteetilised kangad tuleb hoida naturaalsetest eraldi ning nende pesuvesi ei tohi olla üle 40 kraadi. Kunstkiust kangad ei talu väänamist, tsentrifuugimist ega masinas kuivatamist.

Naturaalsest lõngast kootud ja värvitud esemete pesemiseks tuleks kasutada kuni 40-kraadist vett ja õrnale pesule mõeldud programmi.

Kudumite kuivatamiseks tuleb need laiali laotada, kuid kindlasti mitte päikese kätte. Puuvillaseid köögirätikuid ja voodipesu võib pesta kõige kõrgemal lubatud temperatuuril.

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias