Indrek Tobrelutsu sõnul võib Johanna Talihärm suuta sõita MK-sarja punktidele. (ALDO LUUD (Õhtuleht))

Nädalavahetusel Oslos Holmenkollenis toimuval laskesuusatamise MK-sarja lõpuetapil tuleb Eesti naistel pingutada, et tuleva aasta olümpiaks kaks olümpiakohta kätte saada.

Eesti on naiste arvestuses rahvuste karika sarjas praegu 22. kohal, kuid kuna 23. kohal olev Leedu hingab kuklasse ja kohtade arv läheb lukku pärast Oslo võistlusi, on Kadri Lehtlal, Meril Beilmannil ja Johanna Talihärmil ees tähtis missioon. 23. koht rahvuste karikal tähendaks olümpiakohtadest ilmajäämist, 22. koht annaks naistele aga kaks olümpiakohta. Praeguseks on selge, et teatenaiskonda Eesti olümpial välja panna ei saa, sest selleks tulnuks rahvuste karika arvestuses olla 20. parema riigi hulgas. Eesti meeslaskesuusatajad saavad olümpiale välja panna ka teatemeeskonna.

„Naiste põhieesmärk ongi Leedut võistkondlikult edestada,” ütleb laskesuusakoondise üks treeneritest Indrek Tobreluts. Ta loodab, et hea õnnestumise korral võiks naistest Talihärm jõuda Oslos punktikohale ehk 40. parema hulka. Head sõiduvormi näitas Talihärm hiljuti USA üliõpilassarja NCAA meistrivõistlustel murdmaasuusatamise 15 kilomeetri vabatehnikasõidus, kus ta sai seitsmenda koha.

Seni pole Eesti naislaskesuusatajad MK-sarjas ühtegi punkti kogunud. Parem seis pole ka meestel, kellest vaid Kauri Kõiv on MK-sarja punkte kogunud. Ta on enne viimast MK-sarja nädalavahetust 49 punktiga jagamas 60.–62. kohta. Meenutuseks: mullu kogus viis Eesti laskesuusatajat MK-sarja punkte, neist parimana oli Kalev Ermits 52 punktiga MK-sarja kokkuvõttes 63. Kokku said eelmisel talvel Eesti laskesuusatajad MK-sarjas 106 punkti.

Paraku on tänavune hooaeg ka mullusel parimal Ermitsal viirushaiguse tõttu sisuliselt vahele jäänud. Praegu alustas noormees ravikuuriga, et terveks saada ja mais või juunis alustada juba uueks hooajaks ettevalmistumisega.

Tobrelutsu sõnul pole just koondislasi räsinud haigused lubanud oodatud tulemusi saavutada. Teisalt võib positiivseks lugeda Kauri Kõivu MM-il saadud 29. ja 30. kohta, ka Rene Zahkna tegi oma karjääri parima MM-sõidu, kui lõpetas 20 kilomeetri distantsi 45. kohaga.

„Laskesuusatamises on 60 meest, kes on võimelised õnnestumise korral esikümnesse sõitma. Tase on ühtlane ja seetõttu tuleb teinekord ka 40. kohaga rahule jääda. Sportlased on loomulikult endale kõrgemad eesmärgid seadnud, aga kui võrrelda meie võimalusi maailma juhtivate laskesuusariikidega nagu Saksamaa või Norra, siis need pole võrreldavad. Selles kontekstis on punktikohale jõudmine täitsa korralik tulemus,” leiab Tobreluts.

Koos soomlase Ilkka Luttuneniga Eesti koondist juhendav Tobreluts usub, et Oslos võivad sel nädalavahetusel MK-sarja punkte noppida kolm Eesti meest, peale Kõivu on stardis ka Roland Lessing ja Rene Zahkna. „Roland ja Rene on näidanud oma varasemate aastate sõitudega, et nad on võimelised MK-sarja punkte saama,” jääb Tobreluts optimistlikuks.

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias