„Palmid lumes” oli 2016. aastal Hispaanias vaadatavuselt teine film, seda suutis edastada vaid „Star Wars: Jõud tärkab”. (Kino Artis)

Iberofest toob märtsis Eestisse Hispaania ja teiste iberoameerika riikide kultuuri külluslikkuse ja mitmepalgelisuse.

Teisipäevani jätkub Tallinnas kinos Artis iberofestivali filmiprogramm. Pühapäeval kell 16 näeb suurejooneliste kostüümide ja hingematvalt ilusate loodusvaadetega ajaloolist draamat „Palmid lumes” (Hispaania 2015), mis on oma pildikeelelt samas skaalas, kui Oscari võitnud „Tuulest viidud” või „Inglise patsient”.

Nn kuiva huumori austajad leiavad Iberofesti programmist filmi „Pikadero” (Hispaania/UK 2015), mis linastub laupäeval kell 16. See on lugu verivärskest, rahatust noorpaarist, kel on raskusi leida kohta intiimhetkede jagamiseks, kuna mõlemad elavad majanduskriisi tõttu endiselt vanematekodus. Laupäeval ja pühapäeval kell 19 näeb armastusfilmi „Porto” (Portugal/Prantsusmaa/USA/Poola), mille teevad ääretult maagiliseks vaheldumisi 8mm, 16 mm ja 35 mm filmilindi kasutamine ja võluvad näitlejatööd.

Reedel avatakse Hobusepea galeriis näitus „Perro”, kus noored Hispaania kunstnikud uurivad identiteeti internetis. Juba märtsi algusest näeb rahvusraamatukogus Peruu Amazonases elava shawi hõimu naiste eluolu tutvustavat fotonäitust „Shawi Sanapi”. Shawide igapäevaelu illustreerivate ülesvõtete autor on Soome fotograaf Meeri Koutaniemi.

25. märtsil toimub Salme kultuurikeskuses Arte Flamenco 20. aastapäevale pühendatud flamenko-show, kus peale stuudio juhi Maria Räägu astuvad üles Madridi Flamencoballeti artistid. Samal päeval leiab aset NO99 tantsulaager, mis seekord tantsib Hispaania ja Prantsuse muusika taktis.

ETV 2 on samuti sel kuul näidanud hispaania- ja portugalikeelseid mängufilme. Teemakuu lõpetab 22. märtsil „Paulo Coelho lugu” (2014), eluloofilm kõigi aegade suurima müügieduga Brasiilia kirjanikust. Ebatavalise elusaatusega kirjanikku kehastavad filmis vendadest näitlejad Julio ja Ravel Andrade.

-------------------------

Mis on iberoameerika?

Iberofesti nimi tuleneb Eestis vähetuntud terminist iberoameerika, mis hõlmab hispaania-ja portugalikeelseid riike Euroopas ning Lõuna- ja Kesk-Ameerikas. Festivali algatas Hispaania suursaatkond neli aastat tagasi ning läbi aastate on kaasa löönud iberoameerika riigid, kelle hulka kuuluvad sel aastal Argentina, Nicaragua, Peruu ja Tšiili.

Vaata ka: www.iberofest.ee.

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias