Vaba aeg

Veerevate kivide invasioon Kuubasse 

Ülo Külm, muusikavaatleja, 16. märts 2017, 18:08
The Rolling Stones, „Havana Moon”Foto: Eagle Rock Entertainment
The Rolling Stones´i kontsert-DVD „Havana Moon” on ajaloolise väärtusega kajastus – nimelt veeres igihaljas bänd esimese läänemaailma suure rokkbändina Kuuba pealinna Havannasse.

Sündmus leidis aset eelmise aasta 25. märtsil, samal nädalal tegi „Vabaduse saarele” visiidi ka nüüdseks endine USA president Barack Obama. Mistõttu meedias visati ohtrasti nalja selle üle, et Obama oli Rollingutele justkui „soojendajaks”.

Kuna kuubakatele oli tegemist tasuta kontserdiga, siis väidetakse vaatajate arvuks kohapeal koguni üle miljoni. Igatahes viibis Havannas show’ ajal metsik rahvamass ja nagu kontsertfilmist näha, elati bändile meeletu energiaga kaasa.

„Lõpuks ometi ajad muutuvad! Kuuba, meil on nii hea meel siin olla!” teavitab staadionikontserdil endiselt uskumatus vormis karismaatiline laulja Mick Jagger, kes rahvaga suheldes näib vabalt valdavat hispaania keelt.

Kuid teisedki bändiliikmed on hoos, rahul oma viimaks teoks saanud invasiooniga Castrolandi – pöörane kitarrilegend Keith Richards, hoopis tagasihoidlikum kitarrist Ronnie Wood ning trummar Charlie Watts. Ometi vilksatas kuskilt läbi, et meeste keskmine vanus on 73!

Repertuaarist niipalju, et läbi käiakse põhiliselt Rollingute kullafond, lood mida kõik ammuilma teavad. „Jumpin´Jack Flash”, „It´s Only Rock´n´Roll (But I Like It)”, „Paint It Black” ja ülikaunis armastusballaad „Angie”. Kontsertfilmile, mille režissööriks on Paul Dugdale, paneb loomulikult punkti “(I Can´t Get No) Satisfaction”.

-------------------------

DVD

The Rolling Stones, „Havana Moon”, Eagle Rock Entertainment

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee