Tartu ülikool valib peagi uue rektori (Aldo Luud (Õhtuleht))

30. märtsil kell 12 Tartu ülikooli aulas koguneva valimiskogu liikmed saavad valida professorite Volli Kalmu ja Margit Sutropi vahel.

Loodus ja täppisteaduste valdkond otsustas veebruari alguses esitada rektori kandidaatideks nii Margit Sutropi kui ka Volli Kalmu. Professor Margit Sutropi kandidatuuri esitasid ka sotsiaalteaduste valdkond ja humanitaarteaduste ja kunstide valdkond. Praeguse rektori Volli Kalmu kandidatuuri toetas meditsiiniteaduste valdkond.


Rektor Volli Kalm on Tartu ülikooli rektorina juhtinud alates 1. juulist 2012. Professor Margit Sutrop on Tartu ülikooli humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekaan ja eetikakeskuse juhataja.

Rektori valib viieks aastaks valimiskogu, millesse kuuluvad nõukogu, senati, valdkondade nõukogude ja üliõpilasesinduse liikmed ning professorid ja juhtivteadurid, kelle töökoormus ülikoolis on vähemalt 20 tundi nädalas.

4 kommentaari

S
sasdaspppp  /   20:22, 16. märts 2017
Sutrop rektorina oleks muidugi alma materi mõnitamine.
Perekond Sutrop peaks kaduma ajaloo prügikasti koos Reformierakonna ja Ansipiga!
E
emeritus  /   20:56, 16. märts 2017
pole vahet kumb ametisse saab, lihtsalt ühel neist saab olema suurem palk kui teisel. Ja muud ei midagi. Ükski teadlasena arvestatav õppejõud rektori ametit ju ei ihalda.
E
Ei taha  /   11:50, 21. märts 2017
Ei taha mingeid naisi. President on naine ja nüüd kuuleme iga päev , mis kleit tal seljas on, mitte seda, mida ta korda on saatnud. Ega ta vist polegi midagi teinud ka. Lihtsalt on.
E
Edu!  /   17:38, 21. märts 2017
Edu proua Margit Sutropile! Ülikool vajab värskenduskuuri. Juhi ametis rohkem kui 5 aastat - läheb asi jamaks, ülikooli sees on näiteid varnast võtta. Juht hakkab käituma nagu maailmavalitseja - keelan, käsen,poon ja lasen.

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias