Tallinna linnavolikogu sotsiaaldemokraatlik fraktsioon pöördus erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) poole, et alustataks uurimine Keskerakonnale kuuluvate Tallinna kaubamärkide õiguspärasuse kohta.

Veebruaris tõstatas Tallinna sotsist  linnavolinik Hanno Matto meedias küsimuse – miks maksumaksja finantseeritud Tallinna väljaannete Pealinn ja Stolitsa kaubamärgid ja internetidomeenide kasutusõigused kuuluvad juba aastaid Keskerakonnale.

Samuti leidis ta, et mõlemad lehed on Keskerakonna poliitpropagandat täis. "Tuleb algatada järelevalvemenetlus, kontrollimaks, kas Keskerakonna omandis olevate kaubamärkide kasutamine ja sealne info on käsitletav valimisreklaami ja poliitpropagandana," kommenteeris Matto Õhtulehele veebruaris antud intervjuus.

Matto sõnul Tallinna linnavolikogu SDE fraktsioon arutas teemat ning ERJK poole ka pöörduti. "Tallinna linna infokanaliteks olevate ajalehtede ja veebiportaalide Pealinn ning Stolitsa kaubamärgid ja domeeniaadressid on registreeritud Eesti Keskerakonna nimele. Samas on Tallinna linnavalitsus kulutanud suurel hulgal Tallinna linna eelarvevahendeid infokandjate sisu tootmiseks ning väärtuse kasvatamiseks, kuid võib Keskerakonna vastavasisulise otsuse korral kaotada päevapealt nende üle igasuguse kontrolli," seisab järelvalvekomisjonile saadetud avalduses.

"Keskerakonnaga me teemat arutanud pole, aga peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas on avalikult öelnud, et tema arvates tuleb erakonnal kaubamärgid anda üle Tallinna linnale. Ka linnapea moodi abilinnapea Taavi Aas on samal seisukohal," sõnab Matto ja lisab, et loodetavasti erakonna esimehe sõnab maksab ning teema saab mõistliku ja kiire lahenduse.

Keskerakonna peasekretär Jaak Aab kommenteerib, et Tallinna linn on erakonnaga ühendust võtnud ning soovib, et kaubamärgid antaks linnale tagasi. "Juba täna toimub Keskerakonna juhatuse koosolek, kus seda küsimust arutatakse. Mina ei näe põhjust, miks neid hoida meie käes, sest tegemist on Tallinna lehtedega. Täna see otsus langetatakse ja usun, et väljaanded antakse linnale tagasi," sõnab Aab.

Seda aga, millise otsuse erakondade rahastamise järelevalve komisjon teeb poliitpropaganda osas, Aab kommenteerida ei oska. "Seda peate neilt endilt küsima, sest mina ei ole seda avaldust ka näinud.“

ERJK finantsnõunik Zoja Masso kinnitab, et sotsiaaldemokraatide avaldust hakkab komisjon arutama 23. märtsil.

5 kommentaari

L
Lugeja  /   14:21, 13. märts 2017
Mis siis et rahva tagant varastavad, tahad reformi vääää...
P
puukerakond linnakassas  /   14:54, 13. märts 2017
Linnakassa varastest kriminaalse keskerakonna liikmed Savisaarega ühte kongi. Võivad seal moodustada keskvangla keskfraktsiooni.
S
SDE tõmbleb hullusti  /   15:01, 13. märts 2017
Eestit hukule viiv ja tont teab, kelle rahastatud SDE tegeleb kõige vähem oma lubadustega rahva eluolu parandada.
Ka märkus ajakirjanikule.
Mitte "järelvalve", aga "järelEvalve"- keda sa ikka hiljem järel valvad?
J
jäle  /   19:03, 13. märts 2017
roosa katk võtab sõna
L
loomalikult  /   23:00, 13. märts 2017
maksab ,pluss veel vene kanalile megasummasid ,millne on eriti vastikult eestivaenulik.see näitab keski tegelikku olemust .

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias