Aastaid Heiki Nabit treeninud Henn Põlluste on leidnud uue väljakutse. Viljar Voog (Õhtuleht) (Viljar Voog (Õhtuleht))

Eesti suurima maadlusklubi Korrus3 noored valmistuvad Kristjan Palusalule pühendatud maadlusfestivali Estonian Wrest Fest võistlusteks Henn Põlluste käe all, kes liitus kollektiiviga alates selle aasta jaanuarist.

Märtsis täitub 64-aastasel Põllustel 37. aastat päevast, mil ta alustas oma treeneritööd, missioon on tal silme ees praegugi. „Eesti maadlusel on head ajad, treeningvõimalused on oluliselt paranenud ning ala juurde on tulnud väga palju noori. Minu jaoks on kogu elu olnud kõige tähtsam hoida maadluse tase kõrgel. Medalite tasemel. Et Eesti oleks rahvusvaheliselt maadlusmaana tuntud ja tunnustatud. Teine tähtis ülesanne on uute treenerite kasvatamine, kogu ring peab toimima,” ütles Põlluste, kes on oma karjääri jooksul jõudnud pidada nii Nõukogude Eesti, Soome ja Eesti maadluskoondise peatreeneri ametit.

„Minu uutele õpilastele maadlus meeldib, see on väga mitmekülgne spordiala. Arendab võhma, jõudu, kiirust, osavust, tehnikat, taktikat, mis on eluks vajalikud ka muudes valdkondades. Noorte võistluskalender on meil ka väga hästi organiseeritud, edukad tulemused toovad tunnustuse ning suurendavad motivatsiooni. Korrus3 on praegu veel väga noor klubi, mille esimesed liikmed on kasvanud juuniorite tasemele. Töötan saalis koos endise Ukraina koondise peatreeneri Aleksander Kotovoiga ning pingutame ühiselt, et mõne aasta pärast täiskasvanute seas häid maadlejaid rohkem oleks. Näen, et minu ümber on palju neid, kes täie tõsidusega harjutavad ning võistlusteks valmistuvad,” rõõmustas Põlluste.

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias