Barcelona peatreener Luis Enrique võidujoovastuses (AFP / Scanpix)

Pärast kolmapäevaõhtut pole paljude jalgpallifännide jaoks elu enam endine, sest see, mis maailma üks glamuursemaid vutiklubisid meistrite liigas PSG vastu korraldas, on ennekuulmatu, maagiline ja uskumatu.

„Ma ei saanud magama jääda, uni tuli alles poole nelja paiku. Oli ju vaja üle maailma tuttavate Barcelona fännidega muljeid jagada,” ütleb eestlasest vutifänn Raivo. Ta on üks sadadest Eesti ja tuhandetest maailma jalgpallisõpradest, keda Barcelona imeline etteaste liigutas.

Barcelona oli mäletatavasti kaotanud sõbrapäeval meistrite liiga kaheksandikfinaali avamängus Prantsuse suurklubile 0:4. Kordusmängus Camp Noul oli Barca jõudsalt tagasitulekut tegemas, kui teise poolaja alguses lõi Lionel Messi penaltist 3:0. PSG ründaja Edinson Cavani 62. minuti värav tähendas aga seda, et Barcelona pidi edasipääsuks lööma kolm väravat. Ja nad said sellega hakkama: 88. minutil skooris Neymar ja seejärel realiseeris üleaja esimesel minutil ka penalti. Lõpplahendusena lõi Sergio Roberto viiendal üleminutil lõppskooriks 6:1.

Vutimaailmas algasid kohe spekulatsioonid, kas Barcelona tagasitulek on ehk võimsamgi kui Liverpooli 2005. aasta meistrite liiga finaali võit. Mäletatavasti jäi toona Istanbulis toimunud kohtumises Liverpool poolajaks A Milani vastu 0:3 taha, kuid suutis seisu viigistada ja lõpuks penaltiseeria järel ka kohtumise võita.

Barcelona peatreener Luis Enrique selgitas rahvusvahelisele meediale, et juhtunut on raske sõnadesse panna. „Sport on hulludele, see on unikaalne. Iga laps, kes oli täna Camp Noul, ei unusta seda elu lõpuni. See oli tõeline emotsioonide valang. Ma ei nutnud – ma oleks tahtnud, aga pisaraid ei tulnud. Nautisin juhtunud sama palju kui kõik teised,” jagas Barcelona peatreener oma emotsioone.

„Sõna usk defineerib täna juhtunut kõige paremini. Eelkõige on see usu võit. Usk, mida näitasid nii mängijad kui ka toetajad. Ma olen vaid korra elus näinud sellist staadionit ja see juhtus siis, kui ma veel ise mängisin. Tavaliselt on nii, et kui kümme minutit on mängida jäänud (ja oma meeskond on kindlas kaotusseisus – toim), hakkab rahvas staadionilt lahkuma. Aga täna nad seda ei teinud. Ja kui keegi läkski, siis jäi ta ilma ajaloolisest, erilisest õhtust,” muljetas Barcelona peatreener.

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias