Allan Vainola on loonud oma muusikakarjääri jooksul lugematu hulga meeldejäävaid meloodiaid (Robin Roots (Õhtuleht))

Allan Vainola värskelt ilmunud plaadil „Greatest Hits” on läbilõige lugude looja ja muusika parimatest paladest.

On tähelepanuväärne, et pea kõigi Vennaskonna hittide muusika on tulnud just Vainola sulest. Kui öeldakse Vennaskond, siis mõeldakse Trubetskyt, aga kui ainuüksi mõelda Vennaskonna muusikale, siis on just Vainola romantiline punk olnud see, millest saanud legendiks muutunud bändi kaubamärk.

Võrreldes Vennaskonnaga on Vainola teine bänd Sõpruse Puiestee üksjagu süngema tooniga, depressiivsem, kuid õnneks on Vainola oma hittide kogumikule valinud selle bändi helgemad lood, nagu „Kaks meest”, „Armastuse vajadus” ja „Rahu ainult rahu”.

Vainola kirjutab plaadiümbrisel, et lood on plaadil kronoloogilises järjekorras:„Albumit võib kuulata kui muusikalist kulgemist, laulud on järjestatud loomisaasta järgi. Mõni vanem laul on lisatud uuemate vahele emotsionaalsete mälestuste ja kunstilise terviku huvides.” Selline järjekord annab hea võimaluse saada ülevaade muusiku loometeest.

Lahe on märgata, kuidas Vennaskonna ja Sõpruse Puiestee lood sobituvad Vainola bändide Alumiinium, Sinu Sädelev Sõber, Unenäopüüdjad ja Kelder loominguga. Unenäopüüdjate „Taksosõit” kõlab isegi ehedamalt kui sama lugu Vennaskonna esituses.

Need on Vainola enda valikul parimatest parimad lood. Allkirjutanu arvates on aga Vainola kaks kõige paremat lugu sedapuhku üldse plaadilt „Greatest Hits” välja jäänud. Täispunktidest lahutab värsket kauamängivat just see, et sealt puuduvad Vennaskonna 1993. aastal ilmunud plaadi „Vaenlane ei maga” lood „Igavest elu lõppevas öös” ja „Viimane jõuluöö”.

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias