Vana vaen: keskerakondlik MTÜ sai 2013. aasta valimiste aja selle e-vaenuliku reklaami eest trahvi. (Õhtuleht)

Uus valituskoalitsioon elas sada päeva üle enda tekitatud õnnetuste ja kriitikasajus. Pärast kobavat algust on nüüd alanud võimu kindlustamise aeg.

Populaarsuse edetabeli tipus muulaste armust püsiv erakond puistab juba ammu enne uusi valimisi oma toetajaile lubadusi keeleõppe ning keele- ja kodakondsusnõuete lõdvendamiseks. Aga see on alles algus.

Kes pole veel märganud: plaan on hävitada või sandistada kolmandiku valijate heakskiidu pälvinud e-valimised. Sest need kiitjad-valijad pole Keskerakonna valijad. Siis plaan suurendada Keskerakonna esimehest peaministri võimu, ühtlasi vähendada kasvatamise teel ministrite arvu. Presidendivalimised peetakse edaspidi n-ö „põllul”, kus väljavaated on tugevate piirkonnaorganisatsioonidega Keskerakonnal. Ja riigipea pannakse ametisse kohe seitsmeks aastaks.

Tõesti, pole uut päikese all. Riigikorraldust lammutavaid, laiemalt läbi kaalumata plaane on opositsioonis olles kogu aeg üritatud päevakorda nügida. Aga siis võis arvata, et pigem võimulolijaile tülina tekitamiseks.

Nüüd ähvardab meid hoopis võimu tsentraliseerimine ja tsementeerimine, nagu heas enamlase õpikus. Selgumas on tõde: Kas nüüd või mitte kunagi! Kas meie või mitte keegi!

Küll aga võiks küsida, miks ei tegelda nende tsemenditööde või maksuseaduste sonkimise või sisekaitseakadeemia kolimisplaanide asemel hoopis raviraha leidmisega, et katta tänavu 200 000 ravijuhu defitsiit.

1 kommentaar

N
naanu  /   13:21, 10. märts 2017
hr. vill oma raevukas kirjutises teeb vastassõnameistrile hr lenkile pika kaikaga ära. sellist ääretut viha
keskerakonna vastu annab ikka otsida.

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias