Kus viga näed laita, seal tule ja aita. Kes poleks lapsepõlves vanemate käest sellist motot kuulnud? Näiteks vanaema põhjakõrvetatud makaronide üle nurisedes.


Mina üritan seda rahvatarkust ikka järgida. Sõbrantsil on deprekas? Viin ta poodlema. Mehel on armuke? Päev ilusalongis ning uus seksikas aluspesu. Lasti töölt lahti? Kõige parem veinipudel lahendab kõik mured.

Kui sõbrants mulle eelmisel nädalal kurva häälega kõllas, oli lahendusi muidugi üks. Kuum šokolaad ja käsitöömaiused Pierre'is!

„Oot, kuule, kas saad mulle oma autoga järele tulla? Mul on kuu bensiininorm täis...” punastas ta teiselpool telefoni.

Selgus, et ta kutt peab sendi täpsusega arvet, kui palju bensiini nad kulutavad. Ning kui kuunorm täis, siis auto garaažist enne uue kuu algust välja ei tule.

„Tead, esimesel kohtamisel ostis ta mulle pudeli vett, kuna see oli kõige odavam jook. Endale mitte midagi. Kuna jõin vett ainult paar lonksu, kallas ta kohtingu lõpus pool veepudelist endale koju kaasa,” jagas sõbrants oma säästukuramaaži muljeid.

Näiteks väljas söömas käies – kord kuus, mitte rohkem – võtab mees endale vaid tee, ning palub lõpus eraldi arved teha. Olles esimese tee ära joonud, palub ta endale tasuta tassi kuuma vett, ning teeb sama teepakiga teise ja vahel kolmandagi joogi, samas kui sõbrants oma raha eest praadi sööb.

Kui sõbrantsi tagasi koju tuues ta vetsu kasutasin, vahtisid mulle potist vastu junnikesed. Vetsu seinal aga seisis kiri: „Vee tõmbamine vaid kord päevas!”

„Ahjaa, ja ära mu mehele maini, et me kohvikus käisime. Leppisime kokku, et kodus lahustuvkohvi juua on mõistlikum,” sosistas sõbrants, kui uksest väljumas olin.

Mu eks, kes nüüd Austraalias puuvilju korjab, ilmus sel nädalal äkki lambist mu korteri ukse taha. Kas romantika või ahistamine? Ma ei saa ilmselt kunagi teada, mida ta tahtis, kuna mu kutt avas ukse ja teatas, et olen ära kolinud. Vot see on armastus!

2 kommentaari

A  /   20:16, 2. märts 2017
Miks peaks keegi nurka armastama?
M
Mmmm  /   14:41, 6. märts 2017
Tee ring ja armasta siis 😊

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias