Linnaleht

Linnaleht ennustab meistriks Florat (2)

Linnaleht, 2. märts 2017, 17:38
Kahe hooaja vahel Rootsi pronksiklubis Norrköpingus testimisel käinud Rauno Sappinen alustab hooaega Floras ning paljuski tänu tema panusele peaks klubi olema tänavu kõige kõrgemas konkurentsis. Foto: Jörgen Norkroos (Õhtuleht)
Kuigi neljal Tallinna tippmeeskonnal on tänavuse hooaja eel vaat et võrdsed võimalused meistriks tulla, võib hollandlane Arno Pijpers Flora lootsina suuta Aleksandr Puštovi (Infoneti peatreener), Sergei Frantsevi (Kalju peatreener) ja Igor Prinsi (Levadia peatreener) üle kavaldada.

1. Flora

Flora ründekolmik Rauno Alliku, Rauno Sappinen ja Maksim Gussev on suure potentsiaaliga, keskväljal on põhjust oodata uue kapteni Brent Lepistu arengus sammu edasi. Klubi jaoks on võtmeküsimus, kuidas uuel peatreeneril Arno Pijpersil õnnestub nooruslik meeskond distsiplineeritult mängima saada.

Praegu pole veel selge, kas Flora saab sel aastal mängida Euroopa Liigat. Flora saaks eurokoha kui Eesti karikavõitjaks tuleks juba endale eurokoha kindlustanud Kalju või Infonet. Paradoksaalne on aga see, et just euromängudest kõrvalejäämine võiks Flora meistriliiga edule kaasa aidata. Teadupärast on kõik Eesti tippsatsid enamasti just suviste euromängude perioodil kaotanud meistriliigas väärtuslikke punkte endast nõrgemate vastu mängides.

2. Infonet

Sellest hooajast ametliku nimega FC I, kuid vutisõprade poolt ikkagi Infonetiks kutsutav vutiklubi näitas oma potentsiaali, kui alistas pühapäeval superkarikafinaalis Flora veenvalt 5:0. Kahe hooaja vahel on Infonetist küll lahkunud gaanalane Draman Haminu, Sergei Mošnikov ja Nikolai Mašitšev, kuid Florast on juurde saabunud ründaja Albert Prosa. Endine florkas Prosa näitas vormi superkarikafinaalis, kui lõi seal kaks väravat.

Infonet võitis pühapäeval Eesti superkarikaFoto: Jörgen Norkroos (Õhtuleht)

Et mängijaid individuaalselt arendada, on Infonet kaasanud ettevalmistusprotsessi tehnoloogia, mis näitab, kuidas koormus mängijatele mõjub. Ometi ei pruugi kõigest sellest tiitlivõiduks piisata, sest jalgpallis kehtib karm tõsiasi: tiitleid on lihtsam võita, kui kaotada.

3. Nõmme Kalju

Mullu viimase kohtumiseni tiitlikonkurentsis püsinud Nõmme Kaljust on kahe hooaja vahel lahkunud klubi mullune parim väravakütt Ats Purje. Soome siirdunud Purje lõi mullu meistriliigas 14 väravat.

Nõmme Kalju uus täiendus Carlos (mustas)Foto: Martin Ahven (Õhtuleht)

Suur küsimus on see, kas Kalju uus täiendus, brasiillane Carlos suudab lünga täita.

Klubist on lahkunud ka välismängijad Hidetoshi Wakui, Jorge Rodrigues ja Damiano Quintieri. Kõik kolm olid aastatega võitnud klubi fännide poolehoiu ja näidanud end hingestatud mängijatena.

Samas on Kaljul Eesti liiga tugevaim kaitseliin Andrei Sidorenkovi, Maximiliano Ugge, Deniss Tjapkini ja Karl Mööli näol ning väravavahtide hulgas lausa kõva konkurents Vitali Teleši ja klubiga liitunud Pavel Londaku näol.

4. Levadia

Levadial kipub juba traditsiooniks kujunema, et komplekteerimisega jäädakse viimasele minutile. Nii teatas klubi alles teisipäeval, et nendega on liitunud Horvaatia ründav poolkaitsja Josip Krznaric ning aastate eest samuti klubis pallinud Nikita Andrejev.

Levadia uus ründaja Joao MorelliFoto: Martin Ahven (Õhtuleht)

Tähelepanuväärne on seegi, et Inglise klubist Middlesbrough on Levadiast laenul kaks mängijat, Ghana poolkaitsja William Opoku Asiedu ja Brasiilia ja Itaalia kodakondsusega ründaja Joao Morelli. Viimane peab hakkama mänguaja eest võitlema Rimo Hundi, tagasitulekut tegeva Ingemar Teeveri ja viimasel hetkel klubiga liitunud Nikita Andrejeviga.

Tõenäoliselt aga tuntakse Levadias mullusega võrreldes suurt puudust liiga ühest parimast poolkaitsjast, Austria esiliiga klubiga SV Horn liitunud Ilja Antonovist.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee