Ingemar Teever on florakate ja teiste klubide hirmuks tagasi Levadias. Laura Oks (Õhtuleht) (Laura Oks (Õhtuleht))

2015. aastal oli Ingemar Teever 24 väravaga jalgpalli Eesti meistriliiga parim väravakütt, üllatuslikult lõpetas ta hooaja järel karjääri, et teha nüüd Eesti klubijalgpalli mõistes come back.

Veel veebruari alguses ei osanud Teever isegi unistada, et tuleb tagasi. Jutuajamine Levadia presidendi Viktor Levadaga muutis aga kõik. Kui alguses lõõpisid Teever ja Levada niisama naljaviluks, siis ühel hetkel läks jutt tõsisemaks. „Mõte tundus huvitav, sest olen eluaeg sporti teinud ja vutti mänginud. Mõtlesin, et kui ma praegu seda ei tee, siis aasta pärast on vanust veel rohkem,” tõdeb 34-aastane Teever ning lisab, et läks vutiliidu sisehalli vaatama Levadia–KuPS-i mängu ja olles kolm päeva tagasituleku teemal mõtteid heietanud, ütles Levadale, et saame kokku ja räägime asjad läbi.

„Kui Levada poleks mulle helistanud, siis ise ma suure tõenäosusega poleks ennast pakkuma läinud,” tunnistab Teever, et tema tagasitulek sai teoks paljuski tänu Levadia algatusele.

Tõsi, mullu suvel käis Teever Hiiul mitu korda Nõmme Kalju mänge vaatamas. Kalju peatreener Sergei Frantsev astus mitu korda ligi ja kutsus treeningutele. „Siis aga puudus kõrgel tasemel mängimise järele isu. Mais sündis mul poeg ja mõtted olid mujal. Nüüd on mõnus rutiin käes, hea on jälle trenni teha ja ennast vormi ajada,” tõdeb Teever.

Piisas vutiüldsusel teada saada, et Teever on tagasi tippjalgpallis, kui päev hiljem skooris mees juba hooajaeelses kontrollmängus Soome meistriliiga klubi HIFK vastu. Just Teeveri väravast sai Levadia 1:0 väärtusliku skalbi.

Kuigi väravakütt tunnistab, et mängutempo on tal võrreldes meeskonnakaaslastega praegu veel erinev, siis väravavaist ei kao kuhugi. „Mullu suvel mängisin ka rannajalgpalli ja kolmandat liigat FC Tallinna Zenit koosseisus. See on küll teine tase, aga targal kohal oskan ikka seista,” naljatab ründaja. Sisseelamine tippjalgpalli on mehel enda sõnul läinud hästi, sest Levadias on ees vanu tuttavaid ja hea sisekliima. „Muidugi ma valetaks, kui ütleks, et keha ei valuta igalt poolt. Ega keegi arvanudki, et saab olema kerge. On arvestatud, et mul läheb vormi saavutamisega natuke aega, praegu on see täiuslikkusest veel kaugel,” ütleb Eesti koondise eest karjääri jooksul 30 mängu pidanud ja neli väravat löönud sportlane.

Kas hakkad võitlema koha eest põhikoosseisus? „Kõik, kes mind tunnevad, teavad, et ma olen võistkonnamängija. Kui annan Rimo Hundile väravasöödu, siis selle üle võib rõõm olla isegi suurem. Mängin niimoodi, nagu meeskonnale vaja,” räägib Teever ja lisab, et kuigi ta ei eelda kohe hooaja alguses põhikoosseisu kohta, siis mõistagi ei tulnud ta tagasi selleks, et terve hooaeg oma tagumikku varumeestepingil soojendada.

Millised on Levadia tänavuse hooaja eesmärgid? „Te võite järgmised kümme aastat kirjutada, et Levadias on esmane eesmärk meistritiitel. Ja igal aastal tahab Levadia ka eurosarjas esimesest ringist edasipääsu järel teisest ringist edasi pääseda. Ja hea loosiõnne korral ka kolmandas ringis konkurentsi pakkuda,” leiab jalgpallur.

Jalgpalli meistriliiga avavoor pakub kohe koduse suure vastasseisu Flora–Levadia. Levadia igipõline vastane Flora palkas endale peatreeneriks endise Eesti koondise juhendaja Arno Pijpersi ning näitas hooaja eel head sisu, alistades näiteks treeningmängudes 1:0 nii valitseva Soome meistri IFK Mariehamni kui ka Austria meistriliiga klubi Altachi. Pühapäeval jäi Flora aga superkarikafinaalis Infonetile selgelt 0:5 alla.

Teeveri sõnul ei saa sellest mängust teha mingeid järeldusi. „Võib-olla mõned (Levadia – toim) noored mõtlevad (et tuleb kerge mäng – toim). Aga küll me neid siis tutistame ja paneme nad paika, et jalga kergeks ei lastaks. Tuleb minna täiega panema,” on Teever võitluslikult meelestatud.

-----------------------

Konkurendid Kalju ja Infonet

Ingemar Teever peab Levadia tänavusteks peakonkurentideks tiitlikaitsjat Infonetti ja Nõmme Kaljut. „Infonetil ja Kaljul on kogemus. Ka Florat ei kannaks ma maha. Neil on noor sats ja nad lähevad hooaja jooksul kindlasti paremaks,” ennustab Teever, et tiitli peale mängivad ka tänavu neli Tallinna klubi.

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias