Linnaleht

Tammeka tahab tänavu kuuendat kohta ja 2020. aastal medalit  (1)

Kristjan Roos, 2. märts 2017, 17:37
Mullu Nõmme Kaljus kulla eest võidelnud poolkaitsja Eino Puri on Tammekas võtmemängija, kelle ümber hakatakse tõenäoliselt meeskonda ehitama.  Toomas Tatar (Õhtuleht)
Tartu Tammeka kommertsjuhi Kalle Paasi sõnul on vutiklubi seadnud ambitsioonika eesmärgi tõusta juba lähiaastatel tippklubiks.

Teisipäeval teatas Tammeka, et nendega liitub mullu Nõmme Kaljus mänginud Eino Puri. Klubi ühe eestvedaja Paasi sõnul on Eesti mõistes tippmängija Puri liitumine Tammekaga üks esimesi samme pikal teel, mille võib kokku võtta Tammeka strateegiaga aastani 2020. Klubi ambitsioon ei ole ei vähem ega rohkem, kui jõuda lähiaastatega meistriliigas medalikonkurentsi.

Juba praegu on Tammeka Lõuna-Eesti jalgpalli A ja O ning ka publikunumbrid on klubil liiga ühed soliidsemad. Reedel kell 19 loodetakse Sepa staadionile meelitada täismaja ehk 500 vutisõpra. Kahtlemata on tegemist ajaloolise hetkega, sest jalgpallisõpradega loodud Sepa staadionil näeb esimest korda meeste meistriliiga mängu. Ja võõrustatakse kohe tiitlikaitsjat Infonetti.

Kalle, kas klubiga liitunud Eino Puri on Tammekas palgaline mängija?

Eino Puri taseme ja kogemustega mängija saab töötasu, aga samas ma annan Einole au. Ta nõustus väga mõistliku pakkumisega ja see on kokkulepe, mis on kasulik nii klubile kui ka, olen kindel, Einole endale.

Kas see tähendab, et ta hakkab ka klubi tegemistes osalema?

Kõik meie esindusmeeskonna mängijad löövad klubi tegemistes kaasa. Kui oled Tammeka mängija, ei ole sa ainult jalgpallur, vaid esindad klubi meie noorte ees. Neil nädalatel näiteks on käinud 40 Tammeka jalgpallurit esindusmeeskonnast ja -naiskonnast külas meie treeningrühmadel, keda on umbes 40. Klubi mängijad mängivad lastega palli ja räägivad jalgpalluriks olemisest. Nad innustavad, vastavad küsimustele. Kõik mängijad meie meeskondades peavad sellist rolli kandma, sest jalgpall on rohkem kui ainult üks pallimäng. See on heas mõttes Tartu inimestele millegi suure ja ilusa andmine.

Indrek Koser sai mullu Tammeka peatreenerina hästi hakkama. Kuidas sündis otsus, et tänavu on Tammeka peatreenerid Mario Hansi ja Kaido Koppel?

See oli ühelt poolt Koseri enda otsus ja teiselt poolt, kui me kirjutasime lahti klubi tuleviku aastani 2020, siis nägime seda, kui palju energiat tuleb veel panustada. Me nägime, et vajame teist tüüpi treenereid. Mario Hansi on andekas ja ambitsioonikas treener, kes koos Kaido Koppeliga loob hea duo. Nad on näljased, ambitsioonikad, heas mõttes noored ja vihased mehed. Sellist emotsiooni me vajasime. See oli ühine otsus, lust on vaadata neid mehi tegutsemas.

Milliseks jääb Tammekas Koseri roll?

Üleminek on olnud orgaaniline ja Koser on esindusmeeskonna juures nõuandjana. Tema põhitöö on Tammeka U 19 ja U 17 järelkasvumeeskonna juhtimine ehk teisisõnu saatsime kõige kogenuma treeneri kõige olulisemaid järelkasvumeeskondi juhtima. Muidugi on ka U 21 järelkasvumeeskond sama oluline. Koserist saab UEFA Pro litsentsiga treener ja Tammekast pole kunagi varem kasvanud tipplitsentsiga treenerit. Tema tegutsemine järelkasvumeeskondadega näitab, et tähtsustame noortetööd.

Mida tähendab Tammeka 2020 strateegia?

Sisuliselt on see nelja aastat puudutav strateegia. Seal on kolm suurt eesmärki. Esiteks olla Lõuna-Eesti suurim ja parim jalgpalliklubi. Teiseks tõusta Eesti kõige populaarsemaks jalgpalliklubiks, mis puudutab nii kodumängude publikut kui ka ülekannete vaadatavust. Ja kolmandaks tahame hooajal 2020 olla tugevalt medalikonkurentsis. See on hästi julge ja suur plaan, millest osa oleme juba täitnud, tahame seal taset hoida. Just tippmeeskonna sportliku poole kasvatamine on väljakutse. Pärast Tartu Olümpiat pole ükski Tartu vutiklubi Eesti klubijalgpallis medalile tulnud.

Nii ehk naa kaasneb sellega profimeeskonnaks muutumine, seda enam, et ka jalgpalliliit on käinud välja eesmärgi, et 2020. aastal oleks meistriliiga täisprofessionaalne.

Meie strateegia sammub ühes rütmis jalgpalliliidu üldise nägemusega. See tähendab järk-järgulist töötasude, preemiate, boonuste tulekut. Töö peab olema professionaalne ka praegu, mehed peavad trenni tegema nagu professionaalid, aga selgelt saame uue mõõtme pühendumises ja jalgpallile keskendumises anda just sellega, et inimesed ei pea tulevikus mängimise kõrvalt tegelema mingi muu tööga. Praegu on see reaalsus. Meil on mängijaid, kes töötavad meie heade toetajate juures paindliku töögraafikuga. Ka see osa tulevikus siiski säilib.

Mis on Tammeka tänavuse hooaja eesmärk?

Tahame sel aastal jõuda kuuendale kohale kvaliteetse töö ja mängijate paremaks muutumisega. Muidugi ei saa me kontrollida seda, mida teevad vastased. Neil võib olla rohkem ressursse ja õnne ning nad võivad teha paremat tööd. Kuues koht ei sõltu ainult meist, aga kõik selle, mis meist sõltub, peame ära tegema.

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee