Köögiriiulitele võib hoiustada mitmesuguse söödava kraamiga täidetud klaaspurke. (Bulls)

Klaaspurke võib majapidamisse koguneda hulgi, sest poodi (täpsemalt taaraautomaati) neid pandimärgi puudumise tõttu tagasi viia ei saa.

Olmeprügikonteinerisse ei tohiks neid samuti visata, vaid tuleb otsida spetsiaalne klaasikonteiner. Teinekord on see katkiseid klaaspurke ja -pudeleid juba nii täis, et juurde ei mahu enam midagi. Et olukorrast nutikalt pääseda ja näidata seejuures üles ka keskkonnateadlikkust, võib klaaspurgid majapidamises taaskasutusele võtta.

 Järgnevalt kümme võimalust, mida tühjade ja puhtakspestud klaaspurkidega ette võtta:

1. Võta klaaspurgis tööle kaasa lõunasöök. Hea, kui tööl on olemas mikrolaineahjus soojendamise võimalus. Suuremasse purki mahub ära nii supp, praad kui ka magustoit, salatist rääkimata. Pisikesse purki võib panna salatikastme, pähkleid või kuivatatud puuvilju.

2. Hoiusta köögiriiulil kaanega klaaspurkides kuivaineid – jahu, tangusid, makarone, kaerahelbeid jms. Nii ei pääse igasugused putukad jm kahjureid neile ligi. Pane läbipaistvatesse klaaspurkidesse ka teisi köögis kasutatavaid aineid, näiteks soodat, soola, tärklist, suhkrut. Eksituse vältimiseks varusta purgid siltidega.

3. Purkidesse on mugav otsapidi torgata nuge-kahvleid, pannilabidaid, vispleid jm söögiriistu.

4. Pane purgi põhja teeküünal, nii saad laterna, mis näiteks välisukse ette põlema panna.

5. Kasuta klaaspurke kõikvõimalike pisiesemete varude korrastamiseks, näiteks paiguta purkidesse nööpe, kruvisid, lahtiseid pärleid jms. Aga miks hoiustada selles ka sularaha.

6. Erikujuline purk sobib hästi lillevaasiks.

7. Korraliku keeratava kaanega purke läheb vaja hooajal mooside jm hoidiste tegemiseks.

8. Suuremast klaaspurgist saab lihtsa vaevaga terraariumi, lisades purgi põhja veidi liiva, kive, sammalt jm looduslikku materjali.

9. Praegusel lillevaesel ajal on sobilik sibullilli (hüatsinte, nartsisse) ajatada, pannes lillesibula otsapidi veega täidetud purki.

10. Varakevadine tervisetoit on kõikvõimalikud idandatud seemned (mungoa, läätsed, teravilja jt seemned), ka seda on hea klaaspurgis teha.

11. NB! Kui klaaspurk oleks plekkpurk, saaks selles Pipi kombel pannkooke hoida.

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias