Värsked Pärnu uudised

Algab laste ja noorte muusikafestival Muusikamoos 

LL, 2. märts 2017, 16:37
Hetk mulluselt Muusikamoosilt: organist Kristel Aer tutvustab Vanalinna Põhikooli lastele orelimängu. Foto: URMAS LUIK
Tänasest peetakse Pärnu linna ja maakonna laste ja koolinoorte muusikafestivali, mille käigus toimub arvukalt koolikontserte, töötubasid ning muusikasündmusi eri kontserdipaikades.

Pea tervet märtsi hõlmav festival toimub juba 15. korda. Seekordse festivali tähtsündmusteks võib pidada täna kell 18 Pärnu kontserdimajas koostöös Pärnu linnaorkestriga toimuvat avakontserti „Muusa puudutus”, mille käigus tulevad lavale Pärnu linnaorkester, EMTA orkestrandid ja Pärnu muusikakooli vilistlased Pipilota Neostus, Kleer Suursild, Jennie-Ry Lootus, Kristjan Lume, Laura Pähkel, Martin Mänd, Liisa Veri, Edeliis Püttsepp, Mariin Gill, Karoliina Itter ning Villem Tiits, dirigeerib Mikk Murdvee.

Noortemuusikal suurel laval

Teine tähtsündmus on pühapäeval kell 13 Endla teatris etenduv Pärnu ühisgümnaasiumis valminud noortemuusikal „Kuulsuse kannul”, mis räägib koolitüdrukutest koosnevast bändist, mis on ootamatult saavutanud üle-eestilise tuntuse. Siit saavad alguse intriigid – kuidas suhtuvad värsketesse kuulsustesse klassikaaslased ja õpetaja? Kuidas mõjub saavutatud tuntus omavahelistele sõprussuhetele?

Muusikali autorid on Pärnu ühisgümnaasiumi õpilased Kärt Valgenberg, Karmen Ottep, Lee Kütt ja Hanna Sults, lavastajatööd tegid Meelis Sarv, Marko Sassjan, Janek Kivi ja Kadri Keskküla. Muusikal valmis Pärnu ühisgümnaasiumi juubeliks mullu novembris.

Festivali käigus toimub ka Pärnu raekojas mitu kontserti. Laupäeval kell 16 toimuval kontserdil „Säravad trompetid” esinevad Aavo Otsa trompetiklassi solistid Tallinna muusikakeskkoolist. 10. märtsil kell 13 ja 18 toimub raekojas kontsert „Klaveriloomad”, kus mängivad Katri ja Peeter Rebane ning joonistab Kerstin Hallik. Jüri Aarma ja Ooper-kvartett annavad 16. märtsil kell 18 raekojas kontserdi „Kaunitele daamidele”.

Külalised Usbekistanist

Linna ja maakonna koole ja lasteaedu külastavad Viljandi pärimismuusikud, klassikatähed Johan Randvere ja Marten Altrov, Reimo Sagor ja Kärt Tammjärv Vanemuise noortestuudiost , Jüri Aarma ja Ooper-kvartett kavaga „Hümnid” ja eksootiline ansambel „Manzur” Usbekistanist.

Muusikategemise köögipoolega saavad noored tutvuda, külastades Pärnu linnaorkestri proove ning osaledes Helena Tulve ja Tatjana Johannes-Kozlova töötubades „Roheline heli”, mis toimuvad esmaspäeval Pärnu Raekojas kell 11.20, 12.20 ja 14.15.

Festivali korraldab MTÜ Pärnu kontserdibüroo. Festivali üks eesmärk on tutvustada lastele ja noortele eri muusikastiile ja -žanre Eesti parimate interpreetide esituses. Muusikamoosi käigus toimub 12. märtsil kell 13 Pärnu raekojas iga-aastane Pärnu linna ja maakonna koolinoorte vokaalansamblite konkurss “Ümin”.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee