Värsked Tallinna uudised

1. märtsil hakkavad Kristiine ristmikul tööle kiiruskaamerad  

Toimetas Kristin Aasma, 27. veebruar 2017, 17:03
Kristiine ristmik. Avarii Foto: Alar Truu
Maanteeamet käivitab alates 1. märtsist kiiruskaamerad Tallinna Tulika tänava, Endla tänava ja Sõpruse puiestee ristmikul ehk nn Kristiine ristmikul. Kiiruskaamerad hakkavad fikseerima suurima lubatud sõidukiiruse ületamist. 

Mullu detsembris Tallinna linna ja Maanteeameti vahel sõlmitud lepingu alusel on Maanteeametil võimalus seadmeid tasuta kasutada kuni 2021. aastani.

Samal teemal

"Praeguseks on kiiruskaamerad tagasi Saksamaal toimunud taatluselt ning edukalt on lõppenud viimased seadistus- ning häälestustööd,“ ütles Maanteeameti liikluskorralduse osakonna liikluskorraldusvahendite haldur Krisela Uussaar. 

Kristiine ristmikul kiiruskaamerate käivitamine sai võimalikuks Maanteeameti, Tallinna Transpordiameti ning Politsei- ja Piirivalveameti koostöö tulemusena. Tegemist on esimeste kiiruskaameratega, mida kasutatakse kohalike omavalitsuste teedel rikkumiste fikseerimiseks.

Kokku on Maanteeametil nüüd kasutada 47 mõõtesüsteemi ja 65 mõõtekabiini. Kõikide Eesti kiiruskaamerate asukohad leiab siit.

Kristiine ristmikul kasutatavad seadmed on sarnased teiste maanteedel kasutatavate seadmetega. Mõõtemetoodika ning rikkumiste menetlemine ei ole muutunud. Rikkumisi menetleb ja trahviteateid saadab välja Politsei- ja Piirivalveamet.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee