Värsked Tartu uudised

GALERII | Tartu pingviinide paraadil näidati paljastavaid kostüüme (3)

Arvo Uustalu, 24. veebruar 2017, 17:33
Pingviinide paraad TartusFoto: Reigo Teervalt
"Kuis siis muidu, nõnda pidulikule üritusele tuleb tulla ikka kauneima lipsuga. Minu lipsu disainis Tartu parim rätsep Jaana,“ ütleb Lõuna-Eesti üks kiiremaid taliujujaid Kaupo enne vettekargamist delikaatselt oma ujumispükse kohendades.

Vabariigi aastapäeval toimus Anne kanali linnas järjekorras viies pingviinide paraad, kus lisaks minimalistlikule riietusele ja tagurpidi ujumise oskusele demonstreeriti eesti rahvale, kuidas paljajalu talvel hakkama saada.

Peaparaadile alla ei jää

Tänavuse Tartu pingviinide paraadi peakorraldaja Margus Ruusmaa kinnitab, et kuigi eelarve pitsitas, rahvaüritus eliitüritusele alla ei jää.

„Eesti post pole suutnud väga paljudele eestimaalastele vabariigi aastapäeva peatseremoonia kutset edasi toimetada, seepärast tuli taas kord ise improviseerida. Aga ka meie üritusel saab täpselt sama palju kätte. Ennast saab näidata eest ja tagant. Ning kui riided pitsitavad, siis võib soovi korral paraadil end vabamalt tunda. Samas, kes otsustavad pingviinide paraadist riietatult osa võtta, siis meiegi kostüümide nimel on disainerid ja õmblejad aasta aega vaeva näinud,“ räägib ta.

Ürituse eestvedaja ise on riietatud hansalikku lillat tooni hommikumantlisse, mille hõlma vahelt ilmastikule vastavaid pikemaid pükse ei paista.

„Tänavune moevärv on lilla, oleme erinevatele trendidel“ selgitab ta oma hommikumantel-talaari toonivalikut.

Ilmselt üritusel osalejad uusi trende veel ei tunne ning nende kikilipsud on enamikus klassikaliselt sini-must-valged. Küll võib liialdamata öelda, et trendiks olid ka tänavusel pingviinide paraadil hommikumantel ja ujumispüksid.

Suurte kogemustega talisupleja Malle Elvet on pisut löödud, kuna tänavu tuli tal ujumisdistantsile asuda peapaelaga. Mullusel üritusel laialdast tähelepanu äratanud kübar ujus paraku kõige kaduva teed.

„Märgade trussikutega ei tohi tuule kätte jääda!“ annab ta algajatele kuldaväärt nõu:

Väikese fopaaga sai hakkama ka Tauri Vahesaar, kes jääaugurajal võistlejate peade kohale tõmmatud lindil turnis.

„Tõesti väga piinlik lugu, et lipsuta paraadile tulin, aga ujusin jääaugus ka esimest korda,“ vabandas professionaalne liinitaltsutaja.

Etiketi järgi pidid võistlejad olema riietatud pidulikult või siis spordialale vastavalt.

Uju või sure

Pingviinide paraadi raames korraldati tavapärane triatlon: 25 meetrit jalad ees ujumine, vettehüpped ning paljajalu jooks ümber Anne kanali. Lisaks soojendusalana pea ees ujumine.

Ainus mis ühekraadises pakases võistlejatele sooja andis, oli välisaun, hernesupp ja võitjatele ka käepigistus.

Samal ajal kui vabariigi aastapäeva VIP-pingviinide paraadil serveeritakse head paremat tasuta, siis Tartu taliujujate vabariigi aastapäeva vastuvõtul tuli võistlejatel kuuma tee ja pirukate eest välja käia 10 eurot, pensionärid ja eelkooliealised lubati rajale poole väiksema rahalise panusega. Tõsi, ühtegi eelkooliealist võistlemas ei olnud.

Tartu pingviinide paraadil üritati üle lüüa ka mitut maailmarekordit. Ilmselt saadi hakkama maailma suurima jääkarusselliga. See kujutab endast 60 meetrise diameetriga jäässe saetud ketast, mis inimjõul pöörlema tõmmati.

Karm spordiala nõuab karastunud mehi ja naisi. Et Tartu pingviinide paraadil võistelnud pole papist poisid, annab aimu ühe talisuplejate klubi nimi: Swim or Die, ehk siis uju või sure.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee