4
fotot
Pargi ja reisi parklas lõksus: tõkkepuus kadus elekter ning validaatoriga tõkkepuud enam avada ei saanud. (lugejafoto)

“Kui sa kasutad Tallinnas “Pargi ja reisi süsteemi” ja sa lähed kusagile kellaajaliselt, siis mõnikord võib juhtuda, et ei lähe sa kusagile ja oled lõksus,” kirjutas Pille, kes väga tihti linna poolt võimaldatud parkimissüsteemi kasutab oma Facebooki leheküljel. 

Pille sõnul jäi tema ja paljud teised lõksu Väike-Õismäel asuvasse “Pargi ja reisi” parklasse. “Validaatorist kadus elekter ja tõkkepuu on kutu. Linn ise aidata ei saa, sest neil on tööpäev läbi. Mingi tõkkepuumees otsib lahendust, kuidas meid siit lõksust päästa. Õnneks on pool paaki kütust ja auto soe, sest õues tuiskab,” kirjutas naine Facebookis. 

Pille sõnul tahtis ta parklast välja sõita kell 14:30. “Proovisin ja proovisin, midagi ei juhtunud. Helistasin linna abitelefonile, seal nad võtsid teate vastu. Uurisid natukene, helistasid tagasi, et neil on leping mingi firmaga, ise nad aidata ei saa, neil on tööpäev läbi ja pole inimesi, aga mingi firma siin toimetab,” rääkis ta. 

Praeguseks sai naine tänu appi tulnud tehnikutele parklast välja. Kokku pidi ta tõkkepuu taga seisma ligi 40 minutit. 

Kuna tõkkepuus ei olnud elektrit, ei saanud seda ka kaugjuhtimisega avada, rääkis Pille. “Ootasime ja ootasime, varsti tuli tehnik, kes siin midagi lahti keeras, et sai tõkkepuu füüsiliselt avada. Ootasime siin kannatlikult koos teiste autodega,” rääkis ta. 

Pille kasutab “Pargi ja reisi” süsteemi igapäevaselt. “Süsteem ise on tore, aga kui ta nüüd rikki läheb…” naeris ta.

“Selles mõttes oleme positiivselt meelestatud, et eks ta tüütu on, aga õnneks oli hea teenindus seal toru otsas. See kui linn ütleb, et neil on tööpäev läbi, ei tähenda, et me siin esmaspäevani peame istuma,” sõnas ta lõpetuseks.

15 kommentaari

T
T  /   15:48, 23. veebr 2017
Mul oli selline juhus Oru parklas, et lahkumisel kaarti viibutades tõusis tõkkepuu üles ja siis kohe alla tagasi. Õnneks ei jõudnud veel sõitma hakata, muidu oleks tõkkepuuga pähe saanud. Olin sunnitud mööda kõrvalolevat kõnniteed autoga parklast lahkuma.
R
reku  /   15:49, 23. veebr 2017
Tavaliselt vastab aga automaatvastaja, kui tööpäev läbi. Siis saad sellega vestelda. Teda võid ka sõimata, kui vihaseks saad, tema isegi ei solvu, ning tööpäev ka ei saa läbi.
S
sass  /   15:55, 23. veebr 2017
Eks järgmine kord keerake ise midagi lahti, milleks passida? Kas nupp ei noki või pole autos paari mutrivõtit? Poldi lahtikeeramine hädaolukorras ei tohiks vandalismiks kvalifitseeruda.
H
Hooga  /   16:02, 23. veebr 2017
Kui linnaviletsust on hoiatatud siis natuke rohkem hoogu võtta ja pärast auto remondi arve neilt sisse nõuda!
T
tõnu  /   17:22, 23. veebr 2017
ei saa nagu asjale pihta, 14,30 tõõpäev läbi.MILLAL siis tööle tullakse kas .
T
Tõnule  /   18:19, 23. veebr 2017
Tööle tuleme kui tuleme siis 12:00
A
A.L.  /   18:44, 23. veebr 2017
See on see meie igati ülistatud iti-riik.Oleks võinud siis külge mõelda ka mingi manuaalse avamise võimaluse sellisteks juhtudeks.
V
Van Ames  /   19:37, 23. veebr 2017
See tõkkepuu on seal kupatuse küljes paari poldiga, keera need lahti ja saad tõkkepuu ilusti tervelt ära võtta.
Aga noh nii mõtlen mina- vanakooli mees kel autos elementaarsed tööriistad + käivituskaablid, veoköis, minikompressor jm.
Nüüdisaegne inimene tea kuhu klaasipesuvedelikkugi valada ja ükskõik mis lihtsa probleemiga on juhe koos ja hakatakse nutma või joostakse metsa :)
H
Han  /   19:40, 23. veebr 2017
Kui see juhtus täna, siis oli neil ilmselgelt lühendatud tööpäev. Vaata kalendrit.
M
Maakas  /   19:42, 23. veebr 2017
Ma ei saa sellest halast aru. Elektririke võib igal ajal iga asja tabada. 40 minutit tuli oodata - isegi ruttu ju, kui rehkendada, et töömees selle ajaga kohale tuli ja tõkkepuu eest ära koristas. Täna oli lühendatud tööpäev, linnaametnikel ka, ja ega ametnik ka keset tööpäeva niikuinii tõkkepuud parandama ei tule, selleks on ikka mingi lepinguline firma. Et infotelefon töötab ja kõnesid vastu võetakse ning probleemiga tegeldakse - tore ju. Normaalne.
Ilusat EV sünnipäeva kõigile. Elagu Eesti!
J
Juku  /   20:28, 23. veebr 2017
Maal ei olnud nädal aega elektrit ning ei saanud garaaziväravaid lahti - mu eidel tuli nädal aega jala käia ning ta kehakaal vähenes
E
ebapopulaarne  /   21:40, 23. veebr 2017
40 minutit on rikkele reageerimiseks päris ok aeg. Halb oleks asi alles siis kui selliseid asju ka tulevikus juhtub. Loodetavasti kõrvaldatakse rike ja parendatakse süsteemi.
  /   23:24, 23. veebr 2017
asi see puu siis ära murda
T
Tõnule  /   07:27, 24. veebr 2017
Võta teatavaks, et eile oli poolik tööpäev seoses tänase riigipühaga. Kahjuks ei kuulu nende hulka graafikujärgsed töötajad ja neid ongi enam kui pooled töö tegelikest tegijatest.
Ы
ыы  /   21:51, 24. veebr 2017
kas linn ei tea mis on ups ja akutoide???

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias