Maksumaksja finantseeritud Tallinna linna väljaannete Pealinn ja Stolitsa kaubamärgid ja internetidomeenide kasutusõigused kuuluvad aastaid Keskerakonnale. Tallinna linnavolinik Hanno Matto leiab, et säärane olukord tuleb viivitamatult luubi alla võtta.

Talllinna linnavolikogu Sotsiaaldemokraatliku fraktsiooni liige Hanno Matto kavatseb juba käesoleval nädalal teha fraktsioonis ettepaneku pöörduda Erakondade rahastamise järelevalve komisjoni poole. "Tuleb algatada järelvalvemenetlus kontrollimaks, kas Keskerakonna omandis olevate kaubamärkide kasutamine ja sealne info on käsitletav valimisreklaami ja poliitpropagandana,“ sõnab ta.

"Sest kaubamärgid kuuluvad Keskerakonnale, finantseeritud on see linnaeelarvest ja olgem ausad, see sisu on absoluutselt Keskerakonna ülistamiseks tehtud. Kõhutunde pealt ütlen, et veerand on neutraalne Tallinna teema ja kolm neljandikku sellest sisust on valimisreklaam ja poliitpropaganda,“ leiab Matto.

Keskerakonna peasekretär Jaak Aab ei oska öelda, miks Pealinna ja Stolitsa kaubamärgid ja veebidomeenid aastaid Keskerakonnale kuuluvad, kuid leiab, et keeruline oleks hinnata - kas tegemist on  poliitpropagandaga või mitte. "Seal räägitakse ikkagi linna asjadest, enamuses. Aga mis kaubamärkidest edasi saab, seda peame Tallinnaga rääkima. See on ka minu jaoks selline teema, mis on aastaid olnud sahtlis ja  keegi ei ole seda tõstatanud. Kui see on nüüd tõstatatud, eks me arutame, mis sellest saab,“ ütleb Aab lõpetuseks.

Tallinna linna infoteenistus Raepress kommenteerib, et kaubamärgid Pealinna ja Stolitsa on registreeritud Keskerakonna nimele sõnamärkidena, mis tähendab, et neile ei laiene kujunduse ega väljaandmisega seotud õigused ja hetkel kasutab Tallinn kaubamärke tasuta litsentsilepingu alusel.

"Taotlused kaubamärkide Raepress, Pealinn ja Stolitsa registreerimiseks anti sisse 2004. ja 2005. aastal , kui toonane linnapea Tõnis Palts käskis kasutusest kõrvaldada kaubamärgid Raepress, Pealinn ja Stolitsa.  Nimetatud kaubamärgid ei olnud enam kasutuses ja Keskerakond registreeris need enda nimele,“ kommenteerib linnavalitsuse pressiesindus.

Raepressi hinnangul näitab selline olukord kaubamärkide registreerimise süsteemi puudulikkust, kuna ühel hetkel sai võimalikuks olukord, et tuntud avaliku organisatsiooni kaubamärgid olid lihtsalt vabad ning keegi teine sai viimased oma nimele registreerida.

4 kommentaari

P
puukerakond linnakassas  /   20:01, 22. veebr 2017
Linnakodanike raha eest tehtav keskerakondlik poliitsaast.
T
T.Mets  /   20:11, 22. veebr 2017
Kui rahva raha eest kinnimakstav riigi infokanalite sisu on täielik poliitpropaganda, ehk viisakalt nimetatud peavoolu meedia, siis miks ei või seda teha Tallinna omad
M
mine metsa  /   20:49, 22. veebr 2017
Oma raha eet võid kriminaalse ja kremlimeelse keskerakonna propagandasaasta teha.
M
Matto  /   20:50, 22. veebr 2017
Tüüpiline karjeristinirakas, sots ka veel. Eks suured poisid käskisid tal jälle roppusi plangule kirjutada, ega muidu ta soiuks siin.

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias