Siiasuupiste kõrval serveeritud kilutrühvli puhul võib kahtlustada, et tegemist on soolase suupistega, aga eralda kandikul võib seda vabalt pidada magusaks ampsuks. (Teet Malsrood)

Peene nimega suupisteid on tegelikult lihtne valmistada.

Tänuväärsed ampsud kodusel suupistelaual on juustu-oliivi- või sinihallitusjuustu-viinamarjasuupisted, mitmesugused väikesed võileivad ja pisikesed quiche´id ehk lahtised soolased pirukad. Et külalisi üllatada, võib suupistelauale lisada ka kilutrühvlid.

Laulasmaa Spa restorani Wicca peakokk Angelica Udeküll soovitab veeretada trühvleid riivleivas vahetult enne serveerimist, nii maitsevad need krõbedas kattes kõige paremini. Seistes imab riivleib endasse niiskust ja trühvlid pole enam nii head. Seevastu toorjuustusegu võib varem valmis teha ja külmas säilitada.

Inga Paenurm, kes oli presidendi kantselei kokk 2010. aastate algul ja praegu töötab peakokana Markofka söögitoas, on meenutanud, et riigivisiitidel pakkus ta eestipäraseid suupisteid ja kõige enam üllatusi pakkus inimestele kilutrühvel piimavahuga, sest enamik arvas, et pruuni värvi trühvel on magus.

Et oleks mugav käest süüa

Väikesed võileivad, mis koosnevad kas leivast või saiast, sidusainest ja kattematerjalist, pakuvad võõrustajale head võimalust rakendada oma fantaasiat. Käest söödavate suupistete puhul peab jälgima, et need püsiksid hästi koos ega pudeneks kergesti laiali. Salatikorvikeste puhul on tähtis, et täidis korvikese sees poleks liiga vesine, mis võib hakata muretaignast korvikesest läbi tilkuma. Selle vältimiseks tuleks salatis kasutada sidusainena paksu hapukoort, kreeka jogurtit või majoneesi, mitte tavalist maitsestamata jogurtit.

Kilutrühvlid

Vaja läheb: toorjuustu, kilufileed, tilli, riivleiba

Valmistamine: Haki nõrutatud kilufileed ja till peeneks, sega toorjuustuga. Tõsta teelusikatäis massi riivleivale ja veereta trühvlikujulisteks kuulideks.

Retsept: Laulasmaa Spaa restorani Wicca peakokk Angelica Udeküll

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias