Lavastaja Ivar Põllu uus lavastus võtab luubi alla eestlaseks olemise (Elen Kontkar (Õhtuleht))

Neljapäeval esietendub Tartu Uues Teatris Ivar Põllu „Praktiline Eesti ajalugu”, vabariigi aastapäeval näeb Genialistide Klubis Musta Kasti lavastust „Peks mõisatallis”.

„Praktiline Eesti ajalugu” on kahevaatuseline muusikaline teraapia, ekskursioon eestlaseks söömisesse, eestlaseks rääkimisse ja eestlaseks laulmisesse – läbi kulinaaria, kaljujooniste ja Kukerpillide laulude.

Lavastus on kahes vaatuses ja sisaldab väga palju muusikat, toidulõhnu, liikuvaid pilte ning ilmselt ka huumorit. Siiski publikut ümber ei paigutata, ei toideta ega kiusata.

„Peks mõisatallis” on Birgit Landbergi debüütlavastus pärast Viljandi kultuuriakadeemia lõpetamist, kus laval astuvad üles telest tuttav Kristjan Lüüs, muusikale vallutav Kaarel Targo ja lavakas Jüri Naela kursusel magistrikraadi omandav Jaanika Tammaru.

Birgit Landbergi sõnul soovib lavastus uurida, miks eestlased on kannatajarahvas: „Kas tegelikult on tõesti kogu aeg nii raske? Kui palju me suudame ja tahame ära kannatada? Mis aitab kannatamist üle elada? Kas selleks on lootus, huumorimeel või teadmine sellest, et teistel on veel hullem?“

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias