4
fotot
Kahevõistleja Kristjan Ilves (Aldo Luud (Õhtuleht))

2015. aasta Faluni MM-il sõitis Peeter Kümmel parima eestlasena klassikasprindis välja 18. koha. Tegu oleks väikese imega, kui eestlased selle tulemuse tänavu ületaksid. Aga Eesti koondises on kolm sportlast, kes on selleks vähemalt teoreetiliselt suutelised.

1. Kristjan Ilves

Kristjan Ilves (Aldo Luud (Õhtuleht))

20-aastane kahevõistleja Kristjan Ilves on teinud sel talvel võimsa arenguhüppe. MK-sarjas on ta kogunud 36 punkti ja sellega 45. kohal. Noore kahevõistleja heast hetkevormist annab aimu see, et kaks nädalat tagasi võitis ta tugevuselt teise sarja, kontinentaalkarikasarja kaks etappi.

MK-sarja kokkuvõttes on Ilvesest eespool üheksa austerlast ja kaheksa sakslast, kuid tiitlivõistluste starti pääseb igast riigist neli sportlast – seega on Ilvesel head eeldused teha tiitlivõistlustel kõvem tulemus.

Ilvese võistlused Lahtis:

Reedel, 24. veebruaril kell 10.30 kahevõistluse suusahüpped (K-100) ja kell 13.30 10 kilomeetrit.

Pühapäeval, 26. veebruaril kell 12 kahevõistluse meeskonnavõistluse suusahüpped (K-100) ja kell 15.30 4 x 5 kilomeetrit.

Kolmapäeval, 1. märtsil kell 12 kahevõistluse suusahüpped (K-130) ja kell 16.15 10 kilomeetrit.

2. Marko Kilp

Suusasprinter Marko Kilp (Aldo Luud (Õhtuleht))

Hooaja alguses tundus, et just 23-aastane suusasprinter Marko Kilp vaigistab nende suud, kelle meelest võib suusaspordis hakata Eesti matust pidama. Hooaeg algas tal Ruka MK-etapil korralikku taset näitava 13. kohaga. Detsembri alguse seisuga oli Kilp MK-sarja sprinterite edetabelis 19.–20. kohal, praegu on ta langenud sprinterite arvestuses 40.–44. kohale. Seda paljuski põhjusel, et hooaja alguses olid kavas klassikasprindid, viimasel ajal aga uisusprindid, mis eestlasele nii hästi ei sobi. Otepää MK-etapi uisusprindis oli Kilp parima eestlasena 41., kuid väidetavalt oli ta esimese tõusu otsas lausa kolmanda ajaga.

Kuigi Kilbi hooaeg on alanud hästi, ei tähtsusta ta oma tulemusi üleliia. „Parimad sõidud tahan teha ikkagi veebruari lõpus toimuval Lahti MM-il. Siis tahan olla tippvormis. Tibusid loetakse veebruaris,” rääkis Kilp detsembri alguses Linnalehele. Nüüd on mehel võimalik tõestada, et tema korv kevadeks tibudest tühjaks ei jää.

Kilbi võistlused Lahtis:

Neljapäeval, 23. veebruaril kell 15 klassikasprindi kvalifikatsioon ja kell 17.30 sprindi finaalid.

Pühapäeval, 26. veebruaril kell 11.30 paarissprindi kvalifikatsioon ja kell 13.30 finaal.

3. Kaarel Nurmsalu

Suusahüppaja Kaarel Nurmsalu (Aldo Luud (Õhtuleht))

Jaanuari alguses teatas 25-aastane Kaarel Nurmsalu pommuudise, et temast saab taas suusahüppaja. „Jah, vana arm ei roosteta. KARLA ON TAGASI,” kirjutas Nurmsalu oma fännilehel, et aeg on naasta tippsporti.

Veebruari alguses oli Nurmsalu juba MK-sarja punktikohal, olles Oberstdorfis 30. Veebruari keskel sai Nurmsalu veel ühe MK-sarja punkti, kui oli Lõuna-Koreas PyeongChangis 30. Tähelepanuväärne on see, et eestlasest mägikotkas oli avavooru järel lausa 12. kohal.

Senised tulemused on näidanud, et Nurmsalul on Lahtis kõik võimalused teha parem tulemus kui 2013. aastal Val di Fiemmes, kui tuli nii väiksel kui ka suurel mäel 26. kohale.

Nurmsalu võistlused Lahtis:

Laupäeval, 25. veebruaril kell 17.30 suusahüpete normaalmäe (K-100) võistlus.

Neljapäeval, 2. märtsil kell 18.30 suusahüpete suure mäe (K-130) võistlus.

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias