37 MK-sarja punktiga on Marko Kilp hooaja edetabelis 87. kohal. Eesti hetke parim suusataja stardib Lahti MM-il neljapäeval sprindivõistlusel ja pühapäeval sprinditeates (Stanislav Moshkov (Õhtuleht))

Omal ajal suusasprinterina nii olümpial kui ka MM-il esikümnesse suusatanud Anti Saarepuu loodab, et vähemalt üks Eesti suusataja jõuab Lahtis alanud MM-il esikahekümnesse.

Nädalavahetusel toimunud kodune Otepää MK-etapp oli nii suusatajate kui ka spordisõprade jaoks väga suur pettumus. Ükski eestlane ei jõudnud Otepääl MK-sarja punktikohale. Olgu siis põhjendatult või põhjendamata, aga algas võimas meediapeks, kus Eesti suusatajad tambiti pihuks ja põrmuks.

Ometi on hooaja tähtsaimad stardid ehk Lahti MM veel ees. Sel talvel eestlastest parimaid sõite näidanud sprinterite Marko Kilbi ja Raido Ränkeli treener Saarepuu avaldab lootust, et just Lahtis teevad eestlased parimad sõidud. „Ma näen, kui palju vaeva on sportlased näinud ja kui palju tööd nad teevad. Kui distantsilt või sprindist suudaks üks sportlane teha tulemuse 10–20 hulka, oleks see super,” avaldab Saarepuu lootust, et vähemalt üks Eesti suusataja suudab Lahti MM-il sähvatada.

Otepää MK-etapi sprindivõistlust analüüsides tõdeb Saarepuu, et tema hoolealune Ränkel oli natuke tõbine ja see andis mingil määral tunda. Ka Kilp oli nädal enne Otepää võistlust haige ja tema seisund paranes kolm-neli päeva enne kodust MK-etappi. „Marko suutis Otepääl näidata kiirust, kvalifikatsiooni algus oli tal väga hea. Usun, et nelja-viie päevaga suudab ta tunduvalt paremaks minna ja võidelda edasipääsu eest sprindis. Ja jõuda sealt edasi õnnestumise korral ka poolfinaali,” arutleb Saarepuu.

MK-sarja avaetapil Rukal oli Kilp 13. ja punktikohti tuli hooaja alguses veelgi. Mis aga siis juhtus? „Hooaja alguses olid klassisprindid, mis sobivad Markole paremini. Vahepeal on olnud ainult uisusprindid. Ka MM-il on kavas uisusprint, samas on ka uisus Marko tasapisi paremaks läinud. Usun, et kui Marko on täiesti terve, siis näitab ta Lahti MM-il uisudistantsil parimaid sõite. Seni on ta uisusprindis mitu korda napilt 30. parema hulgast välja jäänud. Loodame, et suudab nüüd uisusprindis ikkagi kvalifitseeruda ja sealt edasi murda,” räägib Saarepuu. Tema sõnul on Lahti MM-i sprindirada Kilbile sobivam kui üliraske Otepää rada: „See on palju mänglevam.”

Kui rääkida Eesti suusatajatest, siis mis oleks Saarepuu hinnangul Lahtis tulemus, mille järel ei peaks suusatajad piinlikkust tundma? „Ma arvan, et punktikohad ikka. Pigem võiks rahvas toetavam olla, siis oleks sportlastel lihtsam. Kogu aeg ainult üks suur tümitamine. Mina treenerina kannatan igasuguse kriitika välja, aga sportlasi see kindlasti mõjutab. Taoline klohmimine ei vii suusatamist kindlasti edasi,” leiab suusatreener, et Eesti suusatajatele on avalikkus sel talvel liiga teinud.

Saarepuu tunnistab, et peab suusatajatele vahel olema isegi psühholoogi eest. „Sportlasi tuleb ikka värskena hoida. Selge on see, et suur pinge on peal ja valitseb arvamus, et kui medaleid pole, oleme väga-väga kehvad. Ma ei tea, varsti ei ole üldse suusatamist, minu meelest oleks see kõige kurvem,” jätkab treener.

Suusatajad räägivad omakeskis, et enne hinnangute andmist tuleks kevad ära oodata ja siis kokkuvõtted teha. „Arvan, et ei ole päris õige keset talve, enne tiitlivõistlusi kõik maha kanda ja maha matta. Kui ajakirjandus suhtuks meisse natukene positiivsemalt, oleks sportlastel palju lihtsam MM-ile vastu minna. Olen selles 100 protsenti kindel. Meil on need sportlased, kes on praegu parimad. Nad lähevad oma riiki esindama. Aastad ei ole lihtsalt vennad, rääkimata kümnenditest. Oli aeg, kus meil tuli iga aasta medaleid. Täna on lihtsalt selline aeg ja nii lihtsalt on,” tõdeb Saarepuu.

1 kommentaar

J
Ja-jah  /   15:13, 22. veebr 2017
Kui tulemus on 0(isegi mingi togotar suusatab),miks siis peaks kiitma???

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias